Дрон з додатковими кінцівками перенесе ваші речі

Ні для кого не секрет, що літаючі дрони останнім часом стають все більш корисними девайсами. Але поки їх основні здатності обмежуються відеозйомкою з недоступних для оператора-людини точок, а також доставкою різних вантажів. Це вже немало. Але уявіть, як можна було б розгорнутися, якби літаючі дрони могли підхоплювати предмети? Так, експериментальні дрони з руками вже демонструвалися. Але тут одна японська компанія представила такого, повністю готового до виробництва.

В центрі уваги на шоу InterDrone в Лас-Вегасі на цьому тижні виявився дрон PD6B-AW-ARM від Prodrone. Розробники описують його як першого в світі дрона з двома додатковими кінцівками для захоплення предметів. Побудований він був на основі іншої моделі компанії Prodrone, PD6B-AW. Його дійсно оснастили двома роботизованими руками, управляти якими можна дистанційно. Дрон може захоплювати, піднімати і переносити предмети вагою до 10 кг. Програмний алгоритм дозволяє пристрою зберігати рівновагу при перенесенні вантажів, визначаючи центр ваги.

Дрон PD6B-AW-ARM від Prodrone

На дрон встановлено дві батареї ємністю 16 000 mAh і потужністю в 22.2 v, сам він захищений від попадання води. На одній зарядці летіти зможе 30 хвилин, максимальна швидкість складає 60 км/год. Максимальна висота, на якій можна управляти цим дроном — 5 000 метрів.

Prodrone PD6B-AW-ARM

Крім очевидних і продемонстрованих розробниками можливостей дрона (підхоплення і перенесення вантажу), передбачається використовувати його для скріплення одного предмета з іншим (як, наприклад, при цегляній кладці), обрізання кабелів, роботи з перемикачами, доставки рятувальних буйків або перенесення потенційно небезпечних матеріалів. Також на представленому розробниками відео було показано здатність дрона чіплятися руками за різноманітні перила і зависати, як птах на жердині.

Ніякої інформації про вартість дрона наразі немає, але вже зараз стає зрозуміло, що дешевим він не буде. Коли пристрій з'явиться у продажу, також поки що невідомо.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар