Крихітний орігамі-робот робить операцію на твоєму шлунку зсередини

Уявіть собі: ви випадково проковтнули батарейку. Щоб роздобути її, вам буде потрібно прийняти ще одну таблетку, яка трансформується в робота. Дослідники з MIT, університету Шеффілда і Інституту технологій Токіо об'єдналися, щоб створити цього малюка.

Упакований в оболонку з висушених свинячих кишок, цей маленький орігамі-робот захований в проковтуваній капсулі. І автоматично розгортається, як гармошка. Опинившись в животі людини, робот за допомогою магнітних полів починає здійснювати переривчасті рухи, щоб за допомогою сили тертя позбутися своєї оболонки. Вбудовані магніти виконують дві функції: дають роботу можливість рухатися, а також знаходити і підбирати всі ті проковтнуті маленькі батарейки.

Маленький орігамі-робот

Як видно, це більш поширена проблема, ніж можна уявити. Згідно зі статистикою MIT, в США щорічно повідомляється про 3500 випадках проковтування батарей з годинника. Найчастіше вони виходять з організму природним шляхом. Але іноді батарейки залишаються похованими в животі або стравоході. Розробники робота вважають, що він обов'язково займе своє місце і буде активно використовуватися.

Глава лабораторії комп'ютерних наук при MIT, Даніела Рас, каже:

— Це дуже хвилююче — спостерігати за тим, як наші маленькі орігамі-роботи роблять щось потенційно важливе для сфери турботи про здоров'я. Для роботи зсередини людського тіла потрібні маленькі, контрольовані і роботизовані системи що вільно переміщаються. По-справжньому складно контролювати поміщеного всередину тіла робота, якщо він прикутий до проводу.

Це не перший орігамі-робот, розроблений в MIT, але від своїх попередників він значно відрізняється. Попередні моделі могли здійснювати переривчасті рухи тільки зі стійкого положення. Нова модель стала більш рухомою, пересуватися робот може навіть в рідкому плинному середовищі всередині живота. Розробники додають:

— За нашими підрахунками на зусилля робота для просування по рідини йде 20% всієї потужності. Решта 80 йдуть на переривчасті вібруючі рухи. Таким чином ми вже можемо уявити концепт і характеристики фінального дизайну робота. Який, як ви бачите, вийшов відносно плоским.

Як відбувається управління? По центру гофрованої органічної "упаковки" робота розташований постійний магніт, який реагує на зміни магнітного поля зовні тіла. З його допомогою буде легко виловити всі проковтнуті батарейки до того, як вони зашкодять організму людини.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар