Робот з Гарварду навчить дітей програмуванню

Щоб залучити дітей до якоїсь діяльності, потрібно придумати ігровий спосіб для цього. Тому група робототехніків із Гарвардського інституту інженерії Вііс створила Рут (Root). Це невеликий керований робот, покликаний визвати у дітей інтерес до вивчення програмування.

Сьогодні програмуванню навчають на комп'ютерній клавіатурі. Процес абсолютно абстрактний і не має нічого спільного з реальним світом, говорить Рафаель Черні, аналітик інституту. Рут дозволяє вдихнути в процес життя. Діти, у яких немає досвіду в написанні коду, зможуть програмувати роботів за лічені хвилини.

Робот являє собою щось середнє між керованими іграшками і сучасними відеоіграми. Рут пересувається по магнітній грифельній дошці, малюючи і стираючи лінії. Діти можуть контролювати його за допомогою спеціального додатку Square. Вони зможуть створювати свої оператори, просто пересуваючи іконки на екрані планшета. Навіть найменші діти зможуть змусити робота малювати і витирати "каракулі" на магнітній дошці. Старші діти (та й дорослі) зможуть легко переключитися в додатку на більш просунутий текстовий інтерфейс.

Робот рут з Гарварда навчить дітей програмуванню

За допомогою робота можна в режимі реального часу демонструвати, чого можна добитися програмуванням. Це може розпалити справжній інтерес дітей, що починають замислюватися про своє майбутнє.

Провідний дослідник робототехніки інституту Зіфтан Дубровський каже:

Ми живемо в цифровому світі, але дітей у школах не навчають програмуванню. Америці потрібні програмісти для конкурентоспроможності, 70 відсотків робочих місць в технічній сфері зосереджено навколо програмування. Якщо ми зможемо вирішити проблему комп'ютерної освіти, це стане великим кроком в майбутнє для нашої країни.

В даний час команда знаходиться в пошуку партнерів, які допоможуть їм забезпечити школи роботами Рут. Якщо і коли їх підприємство обернеться успіхом, вони планують розробити навчальну програму, що розкриває всі можливості робота.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар