Настільний робот Q.bo One від Thecorpora на базі Raspberry Pi 3 і Arduino

Компанія робототехніки   Thecorpora, що базується в Барселоні, запустила на платформі Indiegogo кампанію зі збору коштів на виробництво нового робота. Наступника моделі Q.bo, представленої ще в 2012 році, призначеної для дітей, вчителів, розробників і просто цікавляться роботами. Нова модель, Q.bo One, на відміну від попередньої, не така мобільна і просто стоїть на робочій поверхні. Зате описується розробниками як проста в збірці і програмуванні.

Робот Q.bo One в висоту близько 400 мм. Перш за все він, описуваний як милий, експресивний і веселий, націлений на любителів робототехніки різного віку. Але на ньому можна знайти програми, які стануть в нагоді адміністраторам готелів або доглядальниця в медичних установах. Поставлятися він буде в форматі набору, що дозволить ентузіастам самостійно зібрати свого робота і зрозуміти, як він працює. Розроблено він був з відкритими програмним забезпеченням і архітектурою заліза.

Працює робот на базі Raspberry Pi 3 під операційною системою Raspbian OS. А сенсори в очах, рота і носа робота — на контрольній панелі Arduino. У кожному оці робота вбудовано по HD-камері, здатної на розпізнавання осіб, запис відео і зйомку фото. У роті робота розташовані світлодіоди, візуалізують мова робота, яка здійснює трансляцію з вбудованого в базу спікера. Також робот оснащується трьома мікрофонами для того, щоб користувач міг розмовляти з ним або віддавати команди з будь-якого положення в кімнаті.

Настільний робот Q.bo One від Thecorpora

На верхній частині розташований ємнісний сенсор, пов'язаний з трьома іншими сенсорами. Він дозволяє Q.bo One реагувати на дотики. На задній частині "голови" робота встановлена ​​антена, що дозволяє працювати з бездротовими мережами Wi-Fi і Bluetooth 4.0. "Голова" здатна рухатися в різні боки завдяки двом сервопривідного моторам.

Розробники можуть створювати власні додатки для робота на Java, C ++, Python або PHP. А ті користувачі, які тільки занурюються в програмування, можуть працювати з простим програмним мовою, який називається Scratch. Творці робота стверджують, що він буде здатний на інтеграцію з іншими системами штучного інтелекту, наприклад, Watson від IBM. Фізичні деталі при необхідності можна буде апгрейдити або замінювати на нові.

Робот Q.bo One

Кампанія зі збору коштів тільки запустилася на Indiegogo. За 249 $ можна замовити набір Builder Special, за 299 $ Developer Kit, а лімітовані набори Arrow і Thecorpora — за 369 $. І якщо кампанія обернеться успіхом, відправка наборів почнеться вже в грудні.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар