Що робити, якщо комп'ютер не бачить принтер?

У користувачів іноді виникають труднощі з підключенням і налаштуванням периферійної техніки. Бувають ситуації, коли обидва пристрої справні і правильно підключені, але ПК не бачить принтер.

Способи вирішення проблем підключення

Перевірка стабільного якісного підключення

При неправильному з'єднанні, комп'ютер не реагує на принтер. Необхідно перепідключити кабель з обох сторін техніки. Usb-роз'єми комп'ютера повинні бути робочими. Перевіряйте кожен роз'єм шляхом підключення шнура принтера. Якщо це не допомогло, можна перевірити чистоту портів кабелю на засмічення сміттям або справність шнура на наявність пошкоджень. Необхідно видалити пил в портах, щоб забезпечити контакт між елементами.

Живлення принтера

Необхідно перевірити включення периферійного пристрою. У деяких пристроях кнопка включення знаходиться збоку або ззаду на корпусі. Після її натискання загориться індикатор живлення і з'явиться звук підключеного пристрою на комп'ютері.

Некоректно встановлені драйвери

Установка драйверів принтера

Драйвери для друкуючих пристроїв можуть бути просто не встановлені. Встановлюйте їх з диска, який йде в комплекті з принтером. Якщо він відсутній, можна скачати необхідне програмне забезпечення з офіційного сайту виробника відповідної оргтехніки. Якщо комп'ютер не бачить принтер при установці драйвера, потрібно шукати причину в коректності роботи операційної системи або самої утиліти.

Щоб правильно встановити драйвер принтера, виконайте наступні дії:

  1. Пуск - Пристрої та принтери.
  2. Натисніть правою кнопкою миші на принтері, драйвер якого потрібно оновити. Виберіть «Властивості принтера».
  3. Вкладка «Додатково».
  4. Натисніть «Змінити» і дотримуйтесь подальших підказок у вікні майстра.

Засмічення вірусами операційної системи і пошкодження необхідних системних файлів

Чому комп'ютер не бачить принтер? Перевірте свій ПК на наявність шкідливого ПЗ спеціальними утилітами або антивірусом. Можливо пошкодження важливих системних файлів, які не дозволять коректно встановити драйвера для принтера. Відновіть їх доступними способами.

Вибір принтера за умовчанням

Підключення принтера до комп'ютера

Через неправильно вказаний пристрій за умовчанням порушується процес друку і комп'ютер або ноутбук не бачить принтер.

  1. Пуск - Пристрої та принтери
  2. Підібрати потрібний пристрій і поставити галочку навпроти параметра «Використовувати за умовчанням».
  3. Перезапустіть комп'ютер і роздрукуйте пробну сторінку.

Перевірка автоматичної служби друку

Можливо відключена служба, що відповідає за автоматичний друк. Для цього потрібно виконати наступні дії:

  1. Адміністрування - Панель управління - Диспетчер черги друку.
  2. Диспетчер черги друку - тип запуску - Авто

З'єднання ноутбука і принтера через wi-fi

Безліч нових механізмів можна підключити в бездротовому режимі. Якщо ноутбук не бачить принтер при натисканні кнопки wi-fi, потрібно перевірити з'єднання з друкуючим пристроєм і наявність встановлених драйверів на ПК. Для успішної подальшої роботи Wi-fi з'єднання повинно бути налаштоване без помилок. Різні неполадки можна діагностувати за допомогою утиліт, що встановлюються разом з драйверами.

Звернення до сервісного центру

Якщо вам нічого не допомогло з перерахованого вище, звертайтеся в сервісний центр. Він має багаторічний досвід роботи з ремонту оргтехніки, якісно і оперативно надає свої послуги за доступними цінами. Сервісний ремонт може проводитися як з виїздом, так і в самих офісах. У досвідчених майстрів ви не піддасте ризику ваш пристрій і заощадите час і гроші.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар