Що таке Android

З Android OS сьогодні стикається практично кожен, навіть затяті шанувальники системи iOS напевно мали з нею справу. Операційна система Android була розроблена під пристрої з сенсорним екраном: планшети і смартфони. Вона створена на основі Linux kernel в Google і є однією з найпопулярніших мобільних операційних систем на сьогоднішній день.

Android OS, що це?

Якщо ви — гордий володар смартфона Samsung, LG, Nexus, Xiaomi або практично будь-якого іншого, що він не з Apple або Microsoft, то ви регулярно користуєтеся системою Android . Вона розроблялася спеціально для інтуїтивного управління жестами. І перший комерційний девайс з цією системою на борту з'явився не так давно — у 2008 році. На сьогоднішній день найбільш актуальна сьома версія системи, Android 7.0 Nougat.

Під систему розробляються додатки, які можна завантажити через Google Play або зі сторонніх ресурсів. На її основі пишуться інші операційні системи під кастомниє і краудфандінговие девайси завдяки наявності відкритого коду для розробників. І переведена вона вже більш ніж на 100 світових мов .

Але Android — це не просто операційна система для смартфонів і планшетів. Існують також:

 • Android Wear для носяться пристроїв (переважно розумних годин).
 • Android Auto для автомобілів.
 • Android TV для розумних телевізорів.

На базі цієї операційної системи працює величезна кількість девайсів , що перевищує кількість пристроїв на основних конкуруючих — iOS і Windows Mobile.

Особливості операційної системи Android 7.0 Nougat

Нові версії операційних систем Android отримують додатково до цирова назва якихось солодощів. Були вже Marshmallow, KitKat та інші. Актуальна на сьогоднішній день операційна система — 7.0 Nougat. І ось її головні особливості:

 • можливість швидко перемикатися між різними мовами;
 • 72 нових смайлика;
 • наявність многооконного режиму для одночасної роботи з двома додатками;
 • поліпшена графіка;
 • підтримка режиму віртуальної реальності;
 • економія заряду батареї, система “ розумного ” акумулятора;
 • можливість відповідати на повідомлення безпосередньо з повідомлення, не переходячи прямо в додаток;
 • нові рівні захисту і шифрування даних, підвищена безпека вашого пристрою;
 • додано більше можливостей для персоналізації операційної системи.

Операційна система Android 7.0 Nougat

Найбільш високотехнологічні смартфони сьогодні підтримують роботу саме з цією версією системи. І вже з нею випускаються.

Система Android Wear для розумних годин і носяться пристроїв

Розумні годинник, як класичні, так і орієнтовані на фітнес, поки тільки завоёвивют розташування покупців. Вони все ще не оптимізовані і значно поступаються навіть найпростішим смартфонам по функціоналу. Але вони розвиваються, а з ними і система Android Wear, розроблена спеціально під розумні годинник.

Система Android Wear для розумних годин

На цій системі працюють годинник Movado Connect, ZenWatch 3 від Asus, фітнес-годинник Polar M600 і багато інших. Під систему вже розроблена величезна кількість додатків, доступних для скачування. Остання версія Android Wear сумісна також і зі смартфонами на iOS.

Android TV для вашого телевізора

Розумним телебаченням сьогодні теж нікого не здивувати. Як і наявністю операційної системи, призначеної спеціально під нього. З Android TV ви можете запускати на телевізорі фільми з Google Play, YouTube та інших стрімінгових сервісів. Операційна система встановлюється на Sony BRAVIA, Xiaomi Mi Box, Nvidia Shield і інші телевізори і телеприставки.

Android Auto в машину

Android Auto в машину

Система Android пробралася вже і в автомобілі. Спеціально для сумісних машин або стереосистем існує Android Auto. Ця система містить у собі і карти, і можливість прослуховувати музику, і функціонал для безпечного спілкування в дорозі. Але варто враховувати, що для роботи з нею додатково необхідний смартфон з встановленою на ньому системою не нижче Android 5.0.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар