Що таке Google Assistant

У травні 2016 року сталася анонс нового розумного помічника від Google — системи Google Assistant. Він поповнив стрункі ряди багатьох інших голосових асистентів, зайнявши своє місце поруч з Amazon Alexa, Apple Siri і навіть Microsoft Cortana. спочатку цей персональний помічник був ексклюзивом для смартфонів Pixel, але тепер став доступний і для ряду інших пристроїв.

Google Assistant, що це?

На конференції Google I / O в травні 2016 року був представлений голосовий помічник для смартфонів Pixel і Pixel XL. Його можна розглядати як апгрейд або розширення для Google Now. Він розроблявся для того, щоб стати повноцінним голосовим асистентом під операційну систему Android на додаток до звичного всім “Окей, Гугл”.

Що таке Google Assistant

Ті, хто вже деякий час користується пристроями на платформі Android, знайомі з системою Google Now. Це розумний навчається помічник, який знає, де ви працюєте, за яку спортивну команду хворієте і що взагалі вас цікавить. З її допомогою можна отримувати актуальні новини по сферам інтересів і прокладати персональні маршрути. Дані відображаються у вигляді карток і нагадувань на вашому девайсі.

Система Google Assistant об'єднує голосовий пошук по “Окей, Гугл” (за допомогою якого також можна відправляти повідомлення і призначати зустрічі) зі штучним інтелектом Google Now .

Сумісні з Google Assistant девайси

Google Assistant випускався для роботи зі смартфонами Google Pixel і пристроєм Google Home. Ексклюзив на “гуглфон” виявився тимчасовим, але також був запланований вихід помічника для Android Wear 2.0, Android TV та на деякі автомобілі. Плюс скористатися асистентом можна за допомогою програми Google Allo.

Google Assistant девайси

Сьогодні встановити Google Assistant можна також на будь-який смартфон, на якому вже встановлена система Android 7.0 Nougat. Актуальний голосовий помічник і для тих, хто користується попередньою версією операційної системи, Android 6.0 Marshmallow. Серед таких смартфонів:

 • Samsung Galaxy S7 (+ S7 Edge);
 • HTC 10 і U Ultra;
 • LG G5, LG V20;
 • Huawei P9;
 • Sony Xperia XZ;
 • і багато інших.

Список девайсів, які підтримують роботу з цим голосовим помічником, в Google не складали. А це означає, що прив'язка йде безпосередньо до сервісів Google і певним версіям операційної системи Android. А якщо ви користуєтеся і іншими пристроями, на які може бути встановлений асистент, то без проблем зможете перемикатися між ними, тому що дані зберігаються не тільки для окремого девайса.

Як працює Google Assistant

Google Assistant стає для користувача не просто помічником, але персональним Google. Ви можете голосовим шляхом запитати у нього все, що вам завгодно і отримати необхідну інформацію. Але варто враховувати, що повноцінного Google Assistant російською мовою поки немає. Тому розмовляти з ним доведеться переважно англійською, німецькою або будь-якому іншому мовою, на який він уже був переведений.

Актуальні можливості помічника:

 • надання інформації в Google, перевірка погоди або статусу літакового рейсу;
 • нагадування про події;
 • програмування девайсів, що входять в ваш персональний інтернет речей;
 • безпечна передача даних і персональний контроль інформації, якою ви обмінюєтеся;
 • сумісність з багатьма популярними сервісами, такими як Netflix, Uber, Philips Hue і іншими.

Google Assistant підлаштовується під систему, з якої працює. Персональний помічник на розумних годиннику з системою Android Wear 2.0 і той же штучний інтелект на вашому смартфоні будуть дещо відрізнятися за функціоналом і в управлінні. Відмінності пов'язані з різними можливостями систем, їх спрямованістю. Загальна суть персонального помічника не змінюється.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар