Onion Omega 2 дозволить тобі працювати з комп'ютерним залізом під системою Linux

Тобі потрібен маленький комп'ютерний чіп за 5 $, щоб побудувати робота, який буде приносити тапочки, наливати денну дозу бурбона в стакан і робити в кріслі масаж? Тоді тобі життєво необхідний чіп Onion Omega2. Запрограмувати робота з ним можна буде на ці дії і не тільки.

Цей крихітний чіп сумісний з Arduino, але з його допомогою можна працювати і на операційній системі Linux. Його потрібно просто підключити, а потім відкрити командний рядок або отримати доступ до системи через веб-інтерфейс на робочому столі. На чіпі вже є вбудований Wi-Fi коннектор, його можна розширити до підтримки з'єднання з телефонними мережами, Bluetooth або GPS.

onion omega2 1

Бокен Лін, один з розробників, розповідає:

— Omega2 — це комп'ютер на Linux, призначений для роботи з комп'ютерним залізом. Він дозволяє програмістам розробляти залізо, використовуючи просунуті мови програмування і звичні для них інструменти. Також він дає можливість людям, далеким від усього цього, самостійно програмувати, використовуючи інтерфейс. Ми використовували модульні розширення так, щоб люди з обмеженими знаннями в галузі електроніки могли працювати над складними проектами, пов'язаними з залізом.

"Вживу" цей чіп демонструвався в Колумбійському університеті. Його можливості вражали. Вивести командний рядок на чомусь такому маленькому — вже круто. А чіп ще і повністю модульований. Само собою, для роботи з ним тобі потрібні будуть певні знання в області програмування. Але починати самостійно зламувати залізо програмними шляхами — це дуже цікаво.

onion omega2 2

Чіп був виставлений на Kickstarter і справді обійдеться тобі всього в 5$. Відправку розробники планують почати в листопаді цього року. Ще в 2015 році була створена перша версія чіпа. Новий працює швидше, став більш стабільним. Чіп за 5$ йде з 32 Мб оперативної пам'яті і 16 Мб вільного простору. Є модель Plus за 9$, вона оснащується вже 128 Мб оперативної пам'яті і 32 Мб внутрішньої. Доки для з'єднання з девайсом для подачі енергії і роботи в якості сховища даних обійдуться вже в 15$. Додати можна навіть LED-дисплей для того, щоб спостерігати за процесами, що відбуваються в цьому маленькому комп'ютері.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар