Чому хмарні технології набирають популярність?

Зі збільшенням числа користувачів інтернетом почала більш активно розвиватися IT-інфраструктура. Тому все більше людей починає використовувати хмарні технології - універсальні інструменти, які допомагають ефективніше обробляти і зберігати інформацію незалежно від її формату.

Послуги, що надаються хмарними системами

Користувачам хмарних технологій пропонуються різні послуги:

1. Storage-as-a-Service - доступ до дискового простору, без якого не обійтися при виконанні роботи з великим об'ємом інформації. Завдяки йому не доведеться видаляти різні файли і додатки з ПК, планшета або мобільного телефону. До того ж, «хмара» не змінює розміри файлів і, відповідно, жодним чином не впливає на їх якість.

2. Database-as-a-Service - даною послугою найчастіше користуються адміністратори, яким доводиться працювати з однією або відразу декількома базами даних.

3. Information-as-a-Service - можливість у віддаленому режимі використовувати різну інформацію, яка постійно оновлюється.

4. Process-as-a-Service - це доступ до віддаленого ресурсу, за допомогою якого можна з'єднати кілька ресурсів. Даний інструмент є невід'ємним при створенні єдиного бізнес-процесу.

5. Application-as-a-Service - «програмне забезпечення на вимогу», яке доступне кожному користувачу Інтернету.

6. Platform-as-a-Service - спеціальна комп'ютерна платформа, що має власну ОС і деякі ПО.

7. Integration-as-a-Service - послуга, за допомогою якої вдається отримати з «хмари» повний інтеграційний пакет. У нього включені різні програмні інтерфейси між ПО, а також управління їх алгоритмами. Користуючись нею, можна працювати з функціями пакетів централізації, оптимізації та інтеграції популярних корпоративних ПО.

8. Security-as-a-Service - можливість швидко розгортати віртуальні продукти, призначені для забезпечення безпечного користування веб-технологій та локальної мережі.

9. Management/Governace-as-a-Service - послуга з управління «хмарними» сервісами і зміни їх параметрів.

10.Infrastructure-as-a-Service - віртуальна платформа, яку користувач може повністю налаштувати під власні цілі.

11.Testing-as-a-Service - доступ до тестування локальних і «хмарних» систем.

Переваги хмарних технологій

Переваги хмарних технологій

Велика популярність даних віртуальних інструментів обумовлюється не тільки широким вибором послуг, а й тим, що їх застосування в роботі дає кілька переваг:

  • можливість використовувати збережену інформацію і оновлювати її з будь-якого пристрою, підключеного до інтернету;
  • немає обмежень з вибору операційної системи;
  • доступ до більшої кількості програмного забезпечення;
  • можливість працювати одночасно з величезними обсягами інформації;
  • запобігання втрати файлів при поломці техніки;
  • забезпечення можливості працювати над одним файлом одночасно для декількох користувачів з різних пристроїв.

При виборі хмарних технологій також необхідно враховувати, що вони мають кілька недоліків - ризик злому персональних даних, неможливість працювати в умовах відсутності інтернету. Однак цілий перелік переваг компенсує ці мінуси. До того ж, користувачі можуть убезпечити себе, встановивши пароль підвищеної складності і оновлення, які роблять доступними деякі функції навіть за відсутності підключення до мережі.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

Залишити коментар