На що звернути увагу при покупці комп'ютера?

Незважаючи на популярність планшетів і ноутбуків, домашній комп'ютер ніхто не відміняв. Вони весь час удосконалюються, тому купити новий набагато простіше, ніж постійно замінювати деталі на старому.

Системний блок

Та сама начинка. Це перше, на що варто звернути увагу, вибираючи нову машину. Що нам потрібно про неї дізнатися? Тип процесора, скільки тут оперативної і відеопам'яті, його частоту, який жорсткий диск і яка його ємність, чи є тут DVD-привід.

Процесор

Ключові бренди - AMD і Intel. Перший зазвичай дешевше, але нічим не поступається інтеловському за якістю і потужності. Середній сучасний комп'ютерний процесор - це чотири ядра з частотою 3 GHz.

Комп'ютерний процесор

Існує відразу кілька сімейств процесорів:

  • AMD Athlon і Phenom;
  • Intel Celeron, Pentium, Core i7 і Core 2 Duo.

У всіх у них є свої особливості, і тут краще консультуватися з продавцями і фахівцями.

ОЗУ

Один з найсучасніших типів оперативної пам'яті - DDR 3. Мінімальний об `єм - 2 Гб. Від того, скільки тут гігабайт, залежатиме і вартість вашої машини. Але на будь-яку машину можна встановити додаткові планки пам'яті, тобто, ОЗУ в свій комп'ютер ви можете додати в будь-який час, тому не варто відразу гнатися за великим об `ємом пам'яті.

У комп'ютер можна встановити додаткові планки оперативної пам'яті

Відеокарта

Буває дискретною і вбудованою. Перший варіант краще, тому що продуктивність у неї все-таки вище. Найбільш популярні варіанти - Radeon, Intel HD, GeForce. Останні дві встановлюються на машині з інтеловським процесором, перша - на комп'ютерах з AMD.

Якщо ви берете недорогу середню машину, відеопам'яті досить одного гігабайта.

Жорсткий диск

Він же вінчестер. Важливий показник - об `єм пам'яті в ньому. Найчастіше це 500 або 750 Гб. Але навіть якщо у машини всього 250 Гб, це можна виправити, купивши HDD накопичувач і доповнивши ці гігабайти.

Інше

В блоці живлення нас найбільше цікавить потужність. В материнській платі - карти, звукова та мережева. Вони мають бути вбудованими. Крім того, переконайтеся що плата з процесором один одного розуміють, тобто, сумісні. DVD-RW обов'язковий в більшості комплектацій.

Додаткові аксесуари

Вибираючи монітор, дивимося не тільки на його діагональ, але і на інтерфейс підключення, а також тип його дисплея. Тут теж є різновиди.

Решта в стаціонарному комп'ютері - просто на ваш вибір і потреби. Комп'ютер ігровий і робочий матимуть відмінності, так що, вибираємо і виходячи з цих потреб.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар