Що потрібно для ремонту ноутбука

Прийнявши рішення організувати роботу сервісного центру, потрібно мати уявлення про інструменти першої необхідності. Для початку потрібен невеликий набір, але в міру роботи асортимент буде поповнюватися і поліпшуватися, адже різноманітність завдань вимагає конкретного підходу до кожного, а, отже, і обладнання.

Для початку знадобиться:

  • паяльний комплекс;
  • апаратура для вимірювання;
  • інструменти для роботи вручну;
  • оптика;
  • джерела живлення.

Категорії інструментів мають особливості, тому перед покупкою потрібно розібратися в характеристиках кожного різновиду і спектрі можливостей, які надає обладнання.

Обладнання для ремонту ноутбуків

Паяльні комплекси

Паяльний апарат - найважливіша складова для роботи сервісного центру. Звичайний паяльник, який використовується в побуті, не підійде для роботи з комплектуючими для ноутбуків. Тільки професійне обладнання додасть майстру впевненості в діях і результаті проведеної роботи. Але для різних видів робіт потрібні певні паяльні комплекси, тому варто обзавестися кількома станціями.

Для роботи з ноутбуками і материнськими платами знадобиться комплекс для відновлення мікросхем BGA, що працює в напівавтоматичному режимі. Але ремонт не обмежується типовими завданнями, тому без класичного паяльника і термофена на робочому місці не обійтися. Для полегшення роботи сервісні центри використовують комбіновані термоповітряні комплекси з доповненням у вигляді контактного паяльника. Такий підхід економить простір.

Апарати для вимірювань

Щоб діагностувати проблеми з роботою ноутбука, використовують мультиметри, пристрої для аналізу батареї і осцилограф. Вибираючи осцилограф, звертайте увагу на клас обладнання. Для виміру сигналів на високих частотах використовуються моделі з пропускною здатністю від 1 ГГц. Не варто купувати обладнання зі смугою вище 100 ГГц, адже пам'яті пристроїв достатньо.

Часто причиною несправності стають проблеми з елементами живлення, тому не зайвим буде аналізатор батареї. Інструмент сканує параметри і показує, чи є сенс відновлювати джерело живлення або варто його замінити.

Інструменти сервісного центру з ремонту ноутбуків

Мультиметри високого і середнього класу вимірюють з високою точністю, автоматично вибирають діапазон, а також відображають ємність і заміряють температуру. Деякі моделі підходять для діагностики компонентів SMD, але для продзвонювання підійде базовий мультиметр.

Інструменти для роботи вручну

Велика кількість болтів вимагає відповідних інструментів, тому раціональним рішенням буде придбання набору викруток з бітами. Так легше знайти біт, тому що комплекти містять всі актуальні варіанти. Не забувайте про пінцети і кусачки, адже деякі деталі в ноутбуках настільки малі, що без кількох видів інструменту терміновий ремонт ноутбуків буде неможливим.

Оптика

Плати в ноутбуках компактні, тому в роботі не обійтися без збільшувальних приладів. Мікроскоп знадобиться при роботах з компонентами SMD - вони досягають 1 міліметра в довжину. Але для забезпечення сервісного центру потрібні спеціалізовані мікроскопи. Їх відмінність від біологічних - відстань між поверхнею, на якій відбувається огляд, і власне оптичних елементів. Деталі розташовуються на відстані 15-17 сантиметрів, щоб майстру було зручно орудувати паяльником і іншими інструментами.

Джерела живлення

Вибирайте універсальні моделі, але з характеристиками, які вище необхідних. Такий підхід збільшує період експлуатації приладу і забезпечує роботу без збоїв.

З базовим набором інструменту робота сервісного центру починається без зайвих витрат, а майстер приступає до роботи після відкриття.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар