Для чого використовується підсилювач звуку

Підсилювач звуку - пристрій, призначений для підвищення гучності аудіосигналу. Таким сигналом може бути музика, людська мова, завивання сирени та інші звуки. Можна навести простий приклад роботи підсилювача. Якщо ви йдете по вулиці і чітко чуєте музику на міській площі, що розташована дуже далеко від вас, це означає, що на концерті використовуються звукові підсилювачі.

Класифікація обладнання

Модуль підсилювача звуку може бути побутовим або професійним. Побутові пристрої мають малий рівень посилення. Їх основне завдання - надати користувачу високу якість звучання, а не домогтися максимальної гучності.

На відміну від побутових, професійні модулі мають дуже високу потужність. Вони можуть передавати звук на великі відстані, не спотворюючи його якість. Професійне обладнання буває концертним, інструментальним або студійним. Як і побутове, воно відрізняється один від одного:

  1. Потужністю. Це основний критерій вибору системи. Він відповідає за максимальний показник посилення.
  2. Чутливістю. Від ступеня чутливості пристрою також залежить гучність звучання. Чим більш чутливе обладнання, тим голосніше акустичний ефект.
  3. Класом потужності. На відміну від звичайного показника потужності, цей параметр відповідає за розмір ККД. Чим вище ККД, тим голосніше звук. Але ви повинні пам'ятати, що при високих показниках коефіцієнта корисної дії знижується якість звучання. Тому краще обирати техніку із середнім ККД. Вона одночасно забезпечує і гарне посилення, і мінімальне спотворення акустичного сигналу.

Є й інші критерії вибору цього обладнання. З ними можна ознайомитися на сайті інтернет-магазину.

Підсилювачі звуку для побутового та професійного обладнання

Області застосування

Сфера застосування цих модулів не обмежується концертними майданчиками і студіями звукозапису. Пристрої активно використовуються в:

  • побутовій техніці (телевізорах, ресиверах, аудіоцентрах і радіо);
  • обладнанні для ретрансляції інформації;
  • приладах для дефектоскопії;
  • вимірювальних приладах;
  • обчислювальній техніці.

Принцип випромінювання звукових хвиль залежить від підключеної апаратури. Аудіосигнал може передаватися через навушники, систему модулятора, динаміки, трансляційну мережу та інші пристрої. Їх обирають в залежності від типу і призначення обладнання.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар