Джерело безперебійного живлення: типи, правила вибору

Проблеми, викликані відключенням електроживлення, знайомі кожному: перенапруження, аварії на лінії, скачки напруги, результатом яких є неможливість використовувати електричні прилади. Однак, незважаючи на всі складності, найнеприємнішим наслідком є втрата інформації або незбережених даних, вихід з ладу окремих комплектуючих і електроприладів, а для найбільш чутливої техніки (серверне, медичне, банківське обладнання) будь-які відхилення від норми призводять до збоїв в роботі. Щоб уникнути настання будь-якого з цих сценаріїв використовуються джерела безперебійного живлення.

Який купити безперебійник

Безперебійник використовується в якості допоміжного пристрою, до якого підключається важливе і особливо чутливе обладнання, щоб за необхідності мати можливість безпечно відключити його від мережі і зберегти всі файли. Додатковою функцією ДБЖ є захист обладнання від стрибків і перепадів напруги. Вибираючи ДБЖ, немає необхідності ретельно вивчати схеми і особливості конструкцій, досить звернути увагу на три критерії: тип, потужність, AVR.

Джерела безперебійного живлення бувають наступних типів:

  • резервний. Підходить для підключення до нього стаціонарних ПК і периферійних пристроїв. Цей пристрій характеризується нетривалим терміном автономної роботи і використовується для безпечного відключення приладів від мережі.
  • лінійно-інтерактивний ДБЖ додатково оснащений регулюючими елементами для стабілізації напруги.
  • з подвійним перетворенням. Пристрої, що гарантують надійний захист всіх підключених приладів від будь-яких змін в роботі електромереж.

Сумуємо потужність

Відкриваючи каталог інтернет-магазину або приходячи в стаціонарний магазин, зіткнетеся з тим, що потужність ДБЖ вказана в Вольт-Амперах, а не в Ватах, а отже, для вибору оптимального пристрою недостатньо тільки підсумувати потужність всіх цих приладів. Цей показник необхідно розділити на 0,6.

Можливість підключення до ДБЖ декількох приладів

Automatic Voltage Regulator

Джерела безперебійного живлення з цією функцією дозволять забезпечити безперебійне живлення для підключених електроприладів і гарантувати подачу стабільної напруги, автоматично коректуючи її за будь-яких відхилень.

Крім основних критеріїв, можна побачити ще й додаткові: різні роз'єми, система примусового охолодження, «холодний» старт. Однак, їх наявність не завжди виправдана, так різноманітність роз'ємів буде актуальною тільки при підключенні декількох видів офісної техніки; примусове охолодження необхідне для обладнання, розрахованого на тривалий автономний період роботи; «холодний» запуск - можливість запускати безперебійник при відключеному електроживленні.

Джерела безперебійного живлення, що володіють всіма цими характеристиками, можуть коштувати недешево, тому з необхідністю цих функцій для вашого обладнання краще визначитися ще до покупки, і тоді придбання буде по-справжньому вигідним і ефективним.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар