Дротові або бездротові навушники? Що вам потрібно знати

Минулого року Apple запровадила «моду» на позбавлення від традиційного порту навушників на смартфонах. Інші виробники стали також слідувати цій тенденції, і звичайні користувачі зштовхуються з вибором: дротові або бездротові навушники?

Принцип роботи дротових навушників

Принцип роботи традиційних навушників не змінювався протягом десятиріч. Змінювалися лише типи для отримання ще кращих параметрів звуку на виході. Отже, завдання традиційних навушників полягає в перетворенні електричного сигналу в акустичні хвилі за допомогою динаміків. Оскільки інформація передається в певному стандарті, це не заважає відправленню та отриманню бездротового сигналу. Дані, що зберігаються в звуковому файлі, «на льоту» перетворюються в електричні сигнали, а динамік створює звукову хвилю. Це пояснення з великим спрощенням, але нам і не потрібно більше нічого знати про це, щоб зрозуміти, як працюють типові навушники.

Провідні навушники

Принцип роботи бездротової гарнітури

Але як же щодо бездротових гарнітур і навушників? Тут справа набагато складніше, тому що у нас немає кабеля, який би передавав електричні сигнали. Це замінює інтерфейс Bluetooth, який підходить для передачі даних, але має деякі обмеження. Найбільш важливим з яких є те, що в типовому застосуванні цієї технології звук повинен стискатися. Швидкості даних, що передаються в секунду через такі кодеки як FLAC, були б занадто великими для можливості Bluetooth, тому ми часто стикаємося з їх стисненням і, звичайно, якість звуків, відтворених в навушниках, страждає.

Bluetooth гарнітура

Виробникам побутової електроніки вдалося подолати ці незручності, рішенням недоліка пропускної здатності Bluetooth виявився кодек aptX. Його власником є Qualcomm, завдяки якому на більшості навушників, що випускаються в даний час для мобільних пристроїв, є можливість відтворювати навіть дуже якісні формати музики. Про що це говорить? Що завдяки стисненню bluetooth гарнітура може відтворювати всі відомі формати. Це призводить до того, що відмінності в якості звуку практично непомітні. І більш того, системи, що відповідають за стиск і розпакування даних, присутні в обох пристроях, передавачах і приймачах. Для роботи стандартний aptX повинен підтримуватися мобільним телефоном, планшетом або іншим пристроєм, що посилає звук, а також навушниками. На щастя, з представлених на ринку пристроїв таких більшість.

Ось таким способом ми розлучилися з основною проблемою традиційних навушників, і тепер нескінченні дроти нам більше не заважають, і за це ми не поплатилися якістю звучання.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар