Що краще: аналогове відеоспостереження або IP-система безпеки?

В цій статті ми розглянемо основні відмінності між аналоговими системами відеоспостереження та новими IP-камерами відеоспостереження.

Сумнівів щодо важливості установки системи відеоспостереження в організаціях будь-якого роду діяльності вже ні у кого не залишилося. Насправді вже досить складно відшукати підприємства, які не використовують системи відеоспостереження для захисту активів, співробітників і відвідувачів. Сьогодні головне питання звучить так: зберегти наявну систему відеоспостереження або інвестувати в більш сучасні і високотехнологічні відеокамери?

Протягом 30 років аналогові камери відеоспостереження були галузевим стандартом і найпоширенішим засобом забезпечення безпеки на підприємствах. Однак, за останнє десятиріччя чималу частину ринку відвоювали нові пристрої безпеки - високотехнологічні камери відеоспостереження, які для передачі даних використовують інтернет-протокол (IP). Варто відзначити, що вони стають все більш популярними в порівнянні з традиційними аналоговими системами відеоспостереження.

Що таке аналогові системи відеоспостереження?

Аналогові камери відеоспостереження - це пристрої, які через коаксіальний кабель передають відео в форматі аналогового сигналу в відеореєстратор. Після отримання відеореєстратором аналогового сигналу, відео оцифровується і записується в архів.

Аналогові камери відеоспостереження

Переваги:

 • Вартість: аналогові відеокамери спостереження, як правило, коштують дешевше, ніж IP-камери.
 • Простота використання: установка, налаштування і експлуатація аналогових систем досить прості для розуміння і використання непрофесіоналами.
 • Обсяг даних: оскільки аналогові камери відправляють файли за коаксіальним кабелем, вони зазвичай займають меншу ємність.
 • Широкий вибір продукції: оскільки аналогові камери вже давно є галузевим стандартом, випущено безліч варіантів для різних завдань і різного бюджету.

Недоліки:

 • Додаткові кабелі: оскільки всі аналогові пристрої мають отримувати живлення за окремим кабелем, а підключатися до цифрового відеореєстратора за допомогою іншого, кабельної продукції знадобиться значно більше. Коаксіальні кабелі також, як правило, коштують дорожче, ніж кабелі для IP-систем відеоспостереження.
 • Якість відео: навіть найкраща аналогова камера не може конкурувати з IP-камерою найнижчої якості. При збільшенні зображення може виявитися зернистим і непридатним для використання з метою ідентифікації.
 • Охоплення: аналогові камери спостереження не забезпечать такого широкого поля огляду, як більш високотехнологічні мережеві відеокамери, тому їх знадобиться більше.
 • Обмеження розміщення: чим далі камера відеоспостереження знаходиться від відеореєстратора, тим менш надійним є з'єднання.
 • Обмежена кількість портів: відеореєстратор має обмежену кількість відео-входів, тому, можливо, вам доведеться обмежити себе в кількості відеокамер або купити додатковий відеореєстратор.

Що таке IP-системи відеоспостереження?

Перетворення відеосигналу в цифровий файл відбувається всередині самого пристрою - IP-відеокамери спостереження. Цифрові файли відправляються в мережевий відеореєстратор (NVR) за захищеною мережею через Ethernet-з'єднання. Відеореєстратор стискає і записує цифрові файли, роздільна здатність яких набагато вище, ніж роздільна здатність аналогових файлів.

IP камери відеоспостереження

Переваги

 • Якість відеозапису: роздільна здатність і загальна якість зображення значно вище, ніж у аналогових систем.
 • Охоплення: одна IP-камера може охоплювати територію, для ефективного огляду якої знадобиться чотири аналогові камери.
 • Менше кабелів: для функціонування IP-системи потрібно значно менше кабелів.
 • Розташування: між мережевим відеореєстратором і камерами може бути набагато більша відстань.
 • Бездротові мережі: IP-системи добре працюють в бездротовій мережі і не схильні до перешкод.
 • Безпека: шифрування даних підвищує їх безпеку.

Недоліки:

 • Первісна вартість: високотехнологічні камери, швидше за все, будуть коштувати дорожче, ніж аналогові. Однак, можливо, вам знадобиться менше камер і обладнання в цілому.
 • Пропускна здатність: навіть після стиснення розмір файлів набагато вище, ніж в аналогових системах.
 • Місце для зберігання: буде потрібно місце для зберігання великих обсягів цифрових файлів.

Яку систему відеоспостереження купити? На це питання немає простої відповіді, все залежить від ваших індивідуальних потреб і вподобань.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар