Основні параметри велосипедного рюкзака, які забезпечують комфорт і функціональність

Велосипедний рюкзак - спеціалізована заплічна сумка для зручного перевезення речей велосипедистом.

Всі велосипедні рюкзаки можна розділити на дві великі групи:

  1. Компактні велорюкзаки, які носять за спиною під час катання на велосипеді.
  2. Велобаули - об'ємні сумки, які розміщують на багажнику.

Рюкзак і баул виконують різні функції. Якщо велорюкзак невеликого обсягу зможе вмістити лише питну систему і необхідний мінімум речей для райдера, то обсяг "велоштанів" дозволяє упакувати велику кількість спорядження та екіпіровки для багатоденної подорожі, включаючи спальний мішок, посуд і змінний одяг. Зупинимося на характеристиках класичного велосипедного рюкзака невеликого обсягу.

Вентиляція

Головна відмінність велосипедного рюкзака від міського або туристичного - система вентиляції спини. Оскільки велосипедист постійно перебуває в інтенсивному русі, його тіло розігрівається, райдер може спітніти навіть при мінусовій температурі. Спеціальний одяг відводить випари тіла зі шкіри на зовнішній шар тканини, що дозволяє спортсмену залишатися сухим і перешкоджає переохолодженню і дискомфорту.

При катанні не менш важлива і вентиляція рюкзака. Райдер, який вирішить, що обійдеться звичайним рюкзаком, пошкодує про своє рішення вже за пару кілометрів в дорозі. Спина стане мокрою, лямки почнуть натирати плечі, це буде відволікати і вимотувати. Велосипедний рюкзак має вигнуту спинку, яка торкається тіла тільки в районі плечей і попереку. Інший простір займає пружна сітка, що пропускає потоки повітря, охолоджуючи спину.

Форма і розмір

За рахунок вигнутої спинки і скошених кутів велосипедний рюкзак має обтічну форму, яка підвищує аеродинаміку. Ця характеристика особливо важлива гонщикам і тим, хто любить екстрим. Тому вони вважають за краще користуватися рюкзаками краплеподібної форми, звуженими догори, що також знижує опірність вітру.

Велосипедний рюкзак

Обсяг велорюкзаків невеликий, може становити від 10 до 25 літрів. Як правило, всередині є одне велике відділення, куди вміщаються лише найнеобхідніші речі - вітрівка, документи, гроші. З боків рюкзак оснащений плоскими кишеньками.

Для рівномірного розподілу навантаження на спину і плечі рюкзак комплектується поясними і нагрудними стропами. Обов'язковим елементом конструкції є система кріплення шолома на рюкзак за допомогою карабінів.

Питна система

Весь внутрішній простір велосипедного рюкзака для професійного спорту може займати гідратор з виходом трубки назовні для підтримання водного балансу під час руху. Ємність для води виймається, її можна вимити і просушити, а за необхідності використовувати рюкзак без неї.


Гарний велосипедний рюкзак обов'язково має малу вагу і яскраве забарвлення, оснащений чохлом від дощу і світловідбивними елементами. Заходьте в туристичний магазин і обирайте якісні велорюкзаки за вигідними цінами.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар