Чи зможе репетитор допомогти всім учням

У кожного учня є свої причини звертатися до репетитора. До приватного викладача вимоги завжди високі, чого не скажеш про дітей.

В обов'язки педагога входить пошук індивідуального підходу до кожного типу учнів: молодша школа, ті, що відстають, розсіяні, активні, амбіційні відмінники, випускники.

Батьки сподіваються, що які б недоліки не мав учень, репетитор зможе і захоче йому допомогти. На щастя, були розроблені цілі стратегії, які дозволяють впоратися з усіма проблемами.

Запізнення

Нерідко репетитори стикаються з тим, що на їх уроки діти приходять невчасно. Більш того, заняття може відкладатися через тривалі збори, копання в сумці, пошуки канцелярії і зошитів. Такі діти люблять поговорити, попросити води або зарядку для телефону.

Репетитори розуміють, що дитина не спеціально відтягує початок заняття, а просто не може зосередитися. Увага школярів легко захоплюється навіть найдрібнішими проблемами.

Педагог може запропонувати учню ввести штрафи за запізнення. Наприклад, зайві номера в домашнє завдання. Однак робити це можна тільки за згодою школяра.

Відчуженість

Деякі діти не просто неуважні, вони абсолютно не звертають увагу на свого вчителя. Їм може бути нецікаво, нудно. Зрозуміти це можна за відведеними в бік очима, відсутністю включеності в діалог чи реакцією на прохання репетитора, нездатністю повторити тільки що сказане.

Репетитор повинен захопити дитину предметом

В таких випадках репетитор витрачає час на те, щоб спочатку розговорити дитину, можливо, доводиться спілкуватися на сторонні теми, не за предметом. І тільки тоді, коли контакт з дитиною встановлено, заняття триває. Під час діалогу школяра треба мотивувати на навчання. Дітей може надихнути спільна з репетитором побудова цілей, обговорення перспектив навчання в вузі, спільне планування занять. У деяких випадках встановити контакт з учнем репетитору допомагає коротка розповідь про себе.

Захват і гіперактивність

Діти можуть багато чого хотіти, але абсолютно нічого для цього не робити. Виражається це в побудові планів на майбутнє і ліні на щоденних уроках.

Репетитори знають, що допомогти таким учням можна, якщо разом будувати плани не на далеке майбутнє, а ставити короткострокові цілі, наприклад на одне-два заняття.

Крім того, важливо підтримувати доброзичливу атмосферу, інакше учень перестане йти на контакт. Не зайвим буде хвалити навіть за маленькі успіхи, щоб школяр бачив, що рухається вперед.

Балакучість

На одних заняттях зайва товариськість учня йде на користь. Наприклад, це стосується уроків з мови. Але якщо мова про точні науки, де треба уважно слухати педагога, то спроби обговорити кіно і поговорити про життя будуть зайвими.

Репетитори влаштовують перерви кожні 15-30 хвилин, в залежності від витримки учня. Протягом короткого періоду дозволяється поговорити, а потім знову займатися. Протягом роботи, при спробах дитини заговорити, репетитор нагадує, що для цього буде перерва.

Ворожість

Найчастіше до табору сопротивленців відносяться діти, які не хотіли ходити до репетитора. Вони сприймають в штики будь-яку пропозицію, ігнорують прохання і зривають уроки. Як варіант, деякі учні запитують, навіщо вони повинні виконувати завдання, знаходять проблеми і порівнюють репетитора з іншими людьми, не на користь першого.

Репетитор знаходить підхід до будь-якої дитини

Іноді єдиним виходом із ситуації для батьків буде знайти іншого репетитора або спробувати домовитися з дитиною. Сам вчитель може спробувати встановити довірчі відносини, але це вимагає емпатії і терпіння.

Де шукати гарного репетитора

Діти різні, і не кожен репетитор захоче сумлінно виконувати своє завдання і шукати підхід до учня. Щоб бути впевненим, що заняття не проходять даремно, необхідно звертатися тільки до перевірених викладачів. Знайти їх можна на сайті спеціалізованої компанії. Репетитори проходять жорсткий відбір, і для пошуку доступні тільки кращі кандидати. Всі вони мають досвід викладання, а отже, можуть гарантувати, що захоплять предметом будь-якого учня.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар