Інновації в світі 4G

Бездротовий 4G інтернет є кращим каналом зв'язку для більшості користувачів України. Незважаючи на те, що він популярний і поширений, він продовжує розвиватися. Сьогодні не можна говорити про те, що бездротовий 4G інтернет повністю освоєний, проте провайдери роблять все можливе, щоб наблизити цей момент.

Тільки 30% території України оснащено бездротовим 4G інтернетом. Такі телекомунікаційні компанії, як КиївСтар та Водафон інвестують в технології по 5-6 мільярдів гривень щорічно. ЛайфСтар істотно відстає за показниками фінансування, у інших провайдерів просто не вистачає коштів на нові технології.

Що нового в світі 4G інтернету?

Для будь-якого типу зв'язку розробляються стандарти передачі даних, в залежності від яких регулюється швидкість з'єднання, діапазон мовлення каналу та інші характеристики.

FDD стандарт 4G інтернету підтримується більшістю смартфонів

Бездротовий 4G інтернет працює в трьох найбільш поширених стандартах: WiMAX, FDD, TDD.

  • WiMAX - це мобільна бездротова мережа, яка дозволяє здійснювати прийом-передачу даних на швидкості до 600 Мбіт/сек. Поки швидкісний поріг є не більше, ніж фантазією і припущеннями провайдерів. На ділі середня швидкість роботи бездротового 4G інтернету становить 38 Мбіт/сек. На території України цей стандарт мовлення не підтримується.
  • FDD - стандарт, який використовується провідними провайдерами України. Інноваційна технологія підтримується більшістю смартфонів, передовими варіаціями операційних систем від Windows, Mac OS.
  • TDD - стандарт працює в США, прогресивних країнах Азії. Його використання в Україні буде доступно не раніше 2020 року в разі, якщо мобільні оператори придбають відповідне мережеве обладнання.

Можливості бездротового 4G інтернету

Найбільше користувачів мобільних мереж проживає в Сінгапурі, Нідерландах, Гонконгу та інших країнах, які традиційно вважаються передовиками в розробках технічних новинок.

У найближчому майбутньому 4G інтернет дозволить управляти побутовою технікою через смартфон

Вчені зазначених держав прогнозують, що надалі бездротовий 4G інтернет зможе виконувати такі завдання:

  1. Надавати користувачам доступ до віртуальної і доповненої реальності.
  2. Здійснювати управління безпілотною технікою. Планується введення безпілотних вантажівок, водних ТЗ.
  3. Прискорити реакцію штучного інтелекту, вбудованого в смартфон або ПК. Це допоможе поліпшити розпізнавання облич, відбитків пальців. Користувачам буде простіше здійснювати головою контроль над технікою.
  4. Бездротовий 4G інтернет зможе створювати великі локальні мережі. До мережі можна підключити чайник, праску, пральну машинку та іншу цифрову або побутову техніку. Абонент зможе управляти обладнанням через смартфон, розумний годинник.
  5. Широкосмуговий зв'язок дозволить транслювати в інтернет не тільки легкі відеоролики з камери, але і зйомку з каналів інших користувачів.

З огляду на оперативний розвиток бездротового 4G інтернету абонентам варто вже зараз замислитися про придбання комплекту техніки, заточеної під прийом сигналів даного типу.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар