LED, OLED, QLED - який телевізор краще?

В назві технологій змінюється лише одна літера. Але способи створення зображення мають радикальні відмінності. Порівняємо можливості OLED і QLED екранів зі звичними LED-моделями.

Для початку розшифруємо абревіатуру, докладніше дізнаємося про типи панелей, проаналізуємо слабкі і сильні сторони кожної технології. І визначимо, що ж насправді вважати революційною зміною, а що - маркетинговим ходом.

Що таке LED LCD

LCD - рідкокристалічна панель, яка використовується для регуляції проходження світлових потоків. LED - світловипромінювальний діод, вид підсвічування, оптичного випромінювання. LED-підсвітка використовується в переважній кількості пристроїв з екранами РК. Завдяки LED-технології телевізор 50 дюймів має товщину не більше 3 см. Яскраві світлодіоди зменшують профіль корпусу.

Переваги LED-панелей:

  • енергоефективні;
  • економічні;
  • тонкі;
  • пропонують якісне кінематографічне зображення.

Але через великий розмір світлодіодів світловий потік не може ідеально концентруватися в межах одного пікселя. Світло просто розсіюється в структурі рідких кристалів, впливаючи на чіткість картинки.

Що таке OLED-технологія

OLED - органічний світлодіод. Ця технологія кардинально відрізняється від попередньої. Уявіть телевізор 40 дюймів, що зовсім не має підсвічування. Замість цього мільйони органічних діодів розміром з піксель самостійно регулюють випромінювання і затемнення в будь-яких межах екрану. Максимально реалістично передаються тони і відтінки. Картинка грає соковитими фарбами.

OLED телевізор максимально реалістично передає тони і відтінки

Переваги OLED-дисплеїв:

  • високий рівень контрастності;
  • глибокий чорний колір;
  • широкий ракурс без дефектів передачі кольору.

Але органічні пікселі здатні зношуватися з часом. Це впливає на якість зображення. Чим довше експлуатація, тим гірше стає картинка.

Що таке QLED

QLED - квантовий світлодіод. У цій технології за основу взято традиційний LED-екран, але світлодіоди виконані на основі квантових точок. В рідкокристалічному екрані доданий металевий нанофільтр. Це додає яскравість і насиченість кольору, дозволяє виправити недоліки, властиві колишній матриці.

QLED телевізор забезпечує хороший кут огляду і відмінну передачу кольору

Переваги:

  • відмінна передача кольору;
  • жива картинка, чисте зображення;
  • хороший кут огляду.

Але квантовим точкам все одно доводиться покладатися на підсвічування, на відміну від OLED-моделей.

Що вибрати

За технічними характеристиками нові OLED-телевізори мають значні переваги перед LED і QLED-моніторами. Причому, у квантових значно вище ціна. Але органічні світлодіоди зношуються, що потребує зміни техніки через кілька років.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар