Високотехнологічні рукавички SignAloud переведуть мову жестів в аудіо формат

Двоє студентів з університету Вашингтона розробили рукавички, здатні стати справжнім проривом в спілкуванні між людьми, які використовують мову жестів і тими, хто цю мову абсолютно не розуміє. Рукавички можуть переводити жести американської мови жестів (ASL) на звичайний англійський. А потім відтворювати переклад за допомогою вбудованих динаміків. Винахід носить назву "рукавички SignAloud".

Рукавички SignAloud

Завдяки своєму винаходу, розробники виграли студентську нагороду в 10 000$ від підтримуючої програми Lemelson-MIT. Рукавички оснащені вбудованими сенсорами, що визначають жести ASL по відслідковуємим координатам і індивідуальним вигинам і жестам, що здійснюються пальцями користувача. Дані сенсорів передаються на вбудований комп'ютер, який їх обробляє за допомогою програмних алгоритмів, щоб класифікувати жести.

Потім розпізнані і оброблені жести перекладаються англійською мовою і відтворюються через динаміки. Один з розробників, Навід Азоді, повідомляє, що на даний момент рукавички SignAloud знаходяться на стадії прототипу. Він також говорить:

— Майте на увазі, що ми ще не зафіксували весю мову. До цього ми поки не наблизилися. Американська мова жестів — це щось більше, ніж простий набір слів або певних фраз. Ми це чудово розуміємо. Мова наповнена складними граматичними структурами. Чого ми хочемо досягти в кінцевому підсумку? Ми плануємо дати рукавичкам SignAloud можливість розпізнавати і обробляти велику частину мови жестів.

Азаді разом зі своїм товаришем другокурсником Томасом Прайор розробили і сконструювали рукавички SignAloud на території студентського кампусу, де вони зараз проживають. Також вони працювали на території простору для студентів-розробників CoMotion.

Азаді і Прайор творці SignAloud

Рукавички будуть здатні розпізнавати і переводити і інші мови жестів в перспективі, не тільки американську англійську. Розробники вважають, що винахід буде також корисний для викладачів, які навчають людей мові жестів, завдяки миттєвому перекладу того, що вони говорять жестами. Дует винахідників планує вдосконалити розробку, додавши можливість самостійного навчання пристрою глибокому синтаксису мови. Крім цього Азаді і Прайор хочуть найняти експерта, який зможе допомогти їм з усіма аспектами такої модифікації.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар