Що таке веб-браузер

Безпосередньо заходячи на якийсь сайт, ми користуємося веб-браузерами: як з комп'ютерів, так і з мобільних пристроїв. З моменту створення самого першого браузера, їх з'являлося безліч. У всіх були свої достоїнства і недоліки. Але деякі змогли настільки щільно увійти в наше життя, що уявити собі роботу з іншими вже неможливо. Саме про веб-браузерах ми і вирішили поговорити докладніше!

Браузер, що це?

Технічно веб-браузер є клієнт. Програму, яка використовує протоколи HTTP (або HTTPS) для відправки запитів на веб-сервера через інтернет. Більшість браузерів підтримує роботу з електронною поштою і протоколом FTP (передача файлів), хоча для роботи з ними веб-браузер і не обов'язковий. Існують окремі програми для роботи з поштою і передачею файлів.

Перший браузер WorldWideWeb (Nexus)

Найперший браузер, назвою якого було WorldWideWeb, був створений в 1990 році. Назва була змінена на Nexus, щоб уникнути плутанини в перспективі. Першим веб-браузером з графічним призначеним для користувача інтерфейсом став Mosaic, що з'явився в 1993 році. Велика частина користувацького інтерфейсу Mosaic була перенесена в веб-браузер Netscape Nsvigator. Пізніше корпорація Microsoft представила Internet Explorer (IE), який аж до 2006 року був одним з найпопулярніших веб-браузерів. Тоді вибирати доводилося між IE і Netscape. Сьогодні у користувача вибір більше. І IE вже перестав користуватися скаженою популярністю, в першу чергу користувачі встановлюють собі інші веб-браузери.

Найпоширеніші браузери

Веб-браузерів існує досить багато, хоча більшість базується на найпоширеніших. Найбільш затребувані сьогодні браузери це:

 • Firefox. Розроблено Mozilla, версія Netscape з відкритим програмним кодом.
 • Google Chrome. Браузер від Google, один з найпопулярніших на сьогоднішній день, як для робочого столу, так і для мобільних пристроїв.
 • Safari. Браузер для пристроїв від Apple. Третій за популярністю, працює тільки з операційними системами від Apple.
 • Opera. Швидкий, стабільний, сумісний з більшістю операційних систем браузер.
 • Lynx. Текстовий браузер для користувачів UNIX і VMS.
 • Internet Explorer. Браузер від Microsoft, все ще активно оновлюється, підтримується і оптимізується, незважаючи на значну конкуренцію.
 • Flock. Браузер, який базується на Firefox з підтримкою Web 2.0 для блогинга і соціальних закладок.
 • Tor. Браузер для абсолютно анонімного доступу в мережу. Використовується зазвичай для обходу територіального заборони на показ певних сторінок і виходу в даркнет.

Браузер для пристроїв від Apple - Safari

Сучасні браузери постійно оновлюються і надають користувачам все більше можливостей для відвідування всесвітньої мережі. Тому не забувайте оновлюватися, коли виходить нова версія. Оновлення такого клієнтського ПЗ абсолютно безкоштовні.

Браузер від Google - Google Chrome

Основні функції та управління браузерами

Основний функціонал у всіх веб-браузерів один. Вони призначені для зв'язку з веб-серверами і надання користувальницького доступу до сайтів. Завантажити їх можна з офіційних сайтів розробників, вони абсолютно безкоштовні. У кожного браузера є своя панель інструментів, за допомогою якої ви і отримуєте доступ до своїх улюблених сайтів. У тому числі і до нашого.

Набір інструментів і кнопок у браузерів зазвичай схожий. Є адресний рядок, кнопки вперед і назад, кнопка оновлення та кнопка зупинки завантаження сторінки. У всіх є своє меню, де можна виставити призначені для користувача настройки, якщо це необхідно. Також в браузері можна подивитися історію сторінок, які ви відвідували за останній час. А можна і очистити, щоб ніхто інший не отримав доступу до цієї інформації. Розрізняються між собою браузери швидкістю роботи, розширеннями і призначеним для користувача інтерфейсом.

Оцініть матеріал
(4 голосів)

1 Коментар

 • Margarita
  Margarita Вівторок, 09 січня 2018, 18:06

  Веб браузер мне уже давно знаком, но если честно я когда в первый раз включила компьютер, не знала как он называется, но имела четкое представление о том, для чего он нужен.

  Коментувати

Залишити коментар