Що таке додаток

Слово "додаток" зараз відомо кожному користувачеві мобільних девайсів. Але до додатків відносяться не тільки соціальні мережі і гри для вашого смартфона. Додатки бувають найрізноманітніші, орієнтовані як на комп'ютерні аксесуари, так і на роботу через браузер. Ми вирішили докладніше розповісти вам про те, які бувають додатки і де їх брати.

Додаток, що це?

Додатком називають частину програмного забезпечення, яка працює як єдина програма на комп'ютері, мобільному девайсі або через браузер. Одним потрібно постійний зв'язок з інтернетом, інші спокійно працюють оффлайн. Найчастіше слова "додаток" або "app" (від "application") використовуються в мобільному контексті. Але існують і інші види додатків.

Від звичайних комп'ютерних програм додатки, по суті, не відрізняються. Але під цим словом прийнято сприймати саме спрощені програми, призначені для виконання деяких функцій для користувача або інших програм / додатків. Одні додатки можуть використовувати інші, якщо виникає така потреба.

Типи додатків

На сьогоднішній день існує три основних типи додатків:

  • додатки для робочого столу;
  • мобільні;
  • веб-додатки.

Програми для робочого столу зазвичай більш повні, ніж веб і мобільні. З ними відкривається більше можливостей, тому що вони розраховані на більш просунуті параметри, а також роботу з повноцінними мишею, клавіатурою і великим монітором. Мобільні додатки вважаються полегшеними версіями комп'ютерних програм, тому що користувач обмежений невеликим дисплеєм, а працювати з інтерфейсом може тільки за допомогою своїх пальців або стилуса. А швидкість веб-додатків безпосередньо залежить від швидкості вашого інтернету.

Приклади додатків

Деякі додатки можуть існувати одночасно в декількох форматах. Наприклад, є програма Adobe Photoshop для робочого столу. Але існує і додаток Adobe Photoshop Sketch для мобільного пристрою, де можна малювати і редагувати. А ще є веб-версія Photoshop Express Editor, де редагувати зображення можна без скачування окремий додаток на комп'ютер або мобільний пристрій. Таким же прикладом може бути програма Microsoft Word, яка йде і на робочий стіл, і на мобільні пристрою, і в веб-форматі.

Додаток Adobe Photoshop Sketch

Але кілька форматів для одного додатка — не правило для всіх. Наприклад, в пошту Gmail можна зайти з браузера або мобільного застосування, але програми для робочого столу у неї немає. Комп'ютерні гри не портируют в веб та на мобільні пристрої, а мобільні — на комп'ютер (хоча, емулятори Android ніхто не відміняв). Тут все індивідуально.

Де брати програми

В тому, що стосується мобільних додатків, все дуже просто. У більшості мобільних платформ є магазин додатків, де користувач може знайти і завантажити потрібні йому: безкоштовні, умовно безкоштовні й платні. Вони доступні з самого мобільного пристрою. З веб магазину додатків віддалено (через комп'ютер) теж можна запланувати скачування програми: воно просто почнеться, коли ви отримаєте доступ до свого прив'язаному мобільного гаджету.

Google Play для Android

Користувачі Android можуть завантажити додатки через Google Play або Amazone Appstore. Користувачі iOS через iTunes або AppStore. А користувачі Windows Mobile — через Windows Store.

Програми для робочого столу частіше викачуються безпосередньо з сайтів розробників додатків або через сайти-агрегатори. Але деякі офіційні додатки можна знайти в Mac App Store (для ОС Mac) або в Windows Store (для ОС Windows ).

AppStore для Apple

Веб-додатки не вимагають окремого скачування, вони завантажуються разом з браузером. Виключення складають розширення типу Chrome Apps. Вони викачуються, встановлюються, а потім працюють як невеликі, що працюють на веб-базі додатки, коли ви запускаєте браузер.

Оцініть матеріал
(408 голосів)

1 Коментар

  • Борис
    Борис Вівторок, 09 січня 2018, 18:05

    Мне тоже хорошо знакомо данное слово но я не имел представления о том, как оно зародилось. А вообще пользуюсь приложениями регулярно. И мне кажется нет людей, которые не знают что это такое.

    Коментувати

Залишити коментар