Що таке ZigBee

Існує безліч різновидів бездротових мереж, призначених для передачі інформації між девайсами і зв'язування пристроїв між собою. Однією з таких є ZigBee. Це персональна бездротова мережа (WPAN), менш поширена в широких колах, ніж Bluetooth, але при цьому працює з підвищеною безпекою. Ми допоможемо вам більше дізнатися про мережевий специфікації ZigBee в нашій статті!

ZigBee, що це?

ZigBee являє собою специфікацію просунутих комунікаційних протоколів, використовувану для створення персональних мереж. Застосовується для:

 • домашньої автоматизації девайсів розумного будинку і інтернету речей;
 • збору медичних даних;
 • невеликих проектів, які потребують роботи з бездротовими мережами;
 • інших домашніх і професійних мереж, що працюють на низьких швидкостях.

Технологія призначена для організації простих мереж, яким не обов'язково використовувати дорогі і потужні специфікації, такі як Bluetooth або Wi-Fi. Вона споживає набагато менше енергії, працює на низьких швидкостях і відмінно підходить для роботи з бездротовими перемикачами світильників, електричними лічильниками з дисплеями, системами організації трафіку та іншим обладнанням.

Бездротова мережа ZigBee

Мережі, засновані на ZigBee, поширюються на дистанцію від 10 до 100 метрів, в залежності від потужності і характеристик обладнання, що підключається. Специфікація відповідає міжнародним стандартам IEEE 802.15.4. Стандартизована технологія була в 2003 році, переглянута в 2006. Розробка почалася ще в 1998 році. ZigBee пропонує користувачам відмінно захищені мережі з підтримкою ячеистой топології, самовідновлення і самоорганізацією.

Особливості та переваги мереж ZigBee

Багато додатків для девайсів розумного будинку вимагають стабільного з'єднання, здатного до самовідтворення в разі збою. Таким з'єднанням стає ZigBee, специфікація ідеально підходить для цього завдяки своїй стабільності і простоті в розгортанні.

Головні переваги мереж ZigBee перед багатьма іншими бездротовими локальними і персональними полягають в наступних параметрах:

 • Mesh-мережі, завдяки якій дані передаються навіть при появі перешкод у вигляді розриву з'єднання;
 • знижене споживання енергії, наявність режиму сну;
 • криптографічний захист всіх даних, які передаються;
 • автоматична організація нових пристроїв;
 • автоматичний вибір найбільш підходящого алгоритму маршрутизації;
 • можливість використовувати канали декількох частотних діапазонів.

Переваг безліч, але є у ZigBee і обмеження. Дешевизна і надійність сітки ZigBee врівноважується низькою швидкістю передачі даних. Тому для організації складних високотехнологічних систем вона зовсім не підходить. масова швидкість доходить лише до 250 кбіт / с. Підвищити швидкість при бажанні можна додаванням нових пристроїв і розширенням персональної мережі. Розтягується вона без особливих проблем.

Формування персональної мережі ZigBee

Для того, щоб сформувати персональну мережу ZigBee, необхідно придбати пристрої, що відповідають протоколу, наступних типів:

  • маршрутизатор;
  • координатор;
  • кінцевий девайс.

Маршрутизатор Zigbee

Запуск всієї мережі проходить за допомогою координатора. Далі маршрутизатор розсилає пакети і відновлює маршрути після перевантажень, утворюючи безперебійну роботу всієї мережі. Приймає пакети кінцеве пристрій, який може і перенаправляти їх на інше, але маршрутизацією займатися не може. Розширення мережі відбувається через підключення до маршрутизатора кінцевих пристроїв та інших маршрутизаторів. Первинне приєднання до мережі для всіх пристроїв при формуванні здійснює тільки пристрій-координатор. Після формування цю функцію може виконувати і маршрутизатор.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар