Що таке процесор

Кожен комп'ютер оснащений процесором. А також кожен смартфон, ігрова приставка, плоский телевізор і будь-яке інше складне комп'ютерний пристрій. Процесор називають мозком комп'ютерного девайса, тому що абсолютно всі, навіть найпростіші, процеси проходять через нього. Ми пропонуємо вам розібратися з тим, що це таке і яке значення відіграє кількість ядер процесора.

Процесор, що це?

Центральний процесор, він же CPU, є одним з основних елементів комп'ютера. Саме він обробляє програмний код і змушує працювати всю операційну систему пристрою і встановлені програми. Команди на нього надходять як з заліза, так і з програмного забезпечення. Основні виробники процесорів для високотехнологічних девайсів на сьогоднішній день це:

 • Intel;
 • AMD;
 • Qualcomm;
 • NVIDIA;
 • Apple.

  Виробники Intel і AMD займаються виробництвом процесорів для стаціонарних комп'ютерів, ноутбуків і серверів. А Qualcomm, NVIDIA і Apple розробляють мікропроцесори для смартфонів, планшетів, розумних годин і інших подібних цифрових гаджетів.

  Процесор intel

  Сучасні процесори зазвичай невеликі і квадратні, з безліччю невеликих округлених металевих конекторів. Процесори кріпляться в спеціально призначені для них слоти на материнській платі. Під час роботи процесор обов'язково нагрівається, тому поруч з ним обов'язково встановлюється система охолодження.

  Процесор AMD

  Швидкість роботи процесора визначається за кількістю процесів, оброблюваних за секунду. Вимірюється цей показник в GHz (гігагерц). Наприклад, якщо швидкість роботи процесора становить 1 Hz, це означає, що за секунду обробляється тільки одна частина вступників інструкцій. А ось середній CPU зі швидкістю в 3.0 GHz може обробляти до 3 більйонів інструкцій за одну секунду.

  Ядра процесора

  Зустрічаються пристрої з одним ядром процесора. Зустрічаються з двома і більше. Ядрами називають фізичні елементи процесора, встановлені на материнській платі. Вони об'єднуються в єдину систему. Процесор з двома ядрами буде обробляти в два рази більше процесів, ніж процесор з одним. Але, вибираючи пристрій по процесору, дивитися потрібно в першу чергу не на кількість ядер, а на швидкість загальної системи. Більше   — не обов'язково швидше.

  Ядра процесора

  Деякі CPU можуть створювати віртуальні ядра, розбиваючи одну фізичну на два. Це означає, що процесор з чотирма ядрами може функціонувати максимум як восьміядерний. Але не варто забувати, що фізичні процесори в будь-якому випадку працюють швидше і чіткіше, ніж віртуальні.

  Архітектура та робочі процеси будь-якого CPU дуже складні. У кожного виробника свої архітектури та особливості розробки. Кожен намагається зробити свій новий процесор найбільш ефективним, швидше і точніше обробляють всі завдання.

  Віртуальні процесори для хмарних технологій

  Віртуальні процесори, вони ж vCPU, являють собою фізичні процесори, прив'язані до віртуальних машин. Найчастіше робота з віртуальними процесорами втягується в роботу з хмарними технологіями. Фізичний хост, від якого йдуть vCPU, може бути оснащений безліччю звичайних процесорів. Але по дефолту під одну віртуальну машину виділяється один vCPU.

  При адмініструванні систем з vCPU потрібно знати, яка документація використовується хмарним провайдером. Налаштування таких систем   — справа тонка. Важливо розуміти, що додавання додаткових віртуальних процесорів до системи не обов'язково підвищує її продуктивність. Навпаки, фізичним процесорам буде складніше координувати віртуальні.

  На ефективність будь-якого процесора, як фізичного, так і віртуального, впливають багато чинників. Це і швидкість, і кількість ядер, і навіть система охолодження. Вибір процесора безпосередньо залежить від планованих навантажень.

Оцініть матеріал
(12 голосів)

Залишити коментар