Що таке бездротові технології

Завдяки бездротових технологій сучасний користувач цифрових і мобільних пристроїв не пов'язаний проводами. Нам не потрібно носити з собою купу кабелів, щоб вийти в інтернет, зателефонувати знайомому чи передати якийсь файл на інший пристрій. вони оточують і допомагають полегшити наше життя. Так давайте розберемося з тим, що це і які різновиди зустрічаються.

Бездротові технології, що це?

бездротовою технологією називається ціла група технологій, об'єднана одним фактором: відсутністю необхідності підключення проводів для передачі інформації на відстань від одного девайса до іншого. На них тримається весь інтернет речей, навіть мінімальна домашня мережа не зможе сьогодні без них функціонувати.

Класифікуються бездротові технології за різними характеристиками. У побуті зазвичай використовується їх маркетингове, а не основну назву. Способи передачі інформації використовуються також різні: від радіохвиль до оптичних і інфрачервоних випромінювачів.

Найпоширеніші різновиди бездротових технологій по території охоплення сигналу, з якими ми стикаємося постійно:

  • WPAN. Персональні мережі, Bluetooth, ZigBee.
  • WLAN. Локальні мережі, Wi-Fi.
  • WMAN. Мережі міського масштабу, WiMAX.
  • WWAN. Сама глобальна різновид мереж, GPS, EDGE, HSPA і інші.

Бездротові технології в якості середовища передачі даних використовують навколишній простір замість кабелю. При цьому вони забезпечують користувачеві значну мобільність завдяки широкому (в залежності від типу) радіусу дії. вони активно розширюються, стабільність сигналу підвищується, швидкість передачі даних зростає, витрати знижуються. Потреба в розвитку таких технологій завдяки появі в нашому житті мобільних і переносних пристроїв не знижується.

Персональні та локальні бездротові мережі

Технології WPAN і WLAN   — це те, що супроводжує нас вже на щоденній основі. З ними працюють ноутбуки, бездротові аксесуари, мобільні пристрої, гаджети розумного будинку.

Персональні та локальні бездротові мережі

Мережі WPAN працюють на найменшому радіусі, який може становити як 10 сантиметрів, так і кілька метрів. Яскраві приклади — Bluetooth і ZigBee. Такі мережі покликані для локального з'єднання девайсів між собою або передачі інформації між ними.

Мережі WLAN масштабніші, хоча також локальні. Ваш домашній Wi-Fi   — це мережа WLAN, що базується на стандарті IEEE 802.11. Термін Wi-Fi Ніяк не розшифровується, від початкового назви, від якого сталася абревіатура, вже давно відмовилися. Мережі WLAN працюють з великим радіусом, ніж WPAN. Швидкість передачі даних по ним набагато вище, та й захищеність краще.

Бездротові мережі міського та глобального масштабу

Такі мережі як WMAN і WWAN здатні покривати найбільш великі території. WMAN покривають місто, WWAN можуть поширюватися на ще більший простір. І з ними ви також постійно стикаєтеся в повсякденності. Переважно з WWAN, якщо ви користуєтеся стільниковим зв'язком.

Мережі WMAN, головним представником яких є WiMAX, можуть розкидатися на ціле місто. Це, по суті, той же Wi-Fi, тільки розтягнутий. WiMAX надає широкосмугове з'єднання для безлічі пристроїв на велику відстань. Працює приблизно за тією ж технологією, що і Wi-Fi, просто могутніше.

Бездротові мережі міського

Мережі WWAN — це GPS, EDGE, 3G, GPRS, GSM і багато іншого. Здійснюючи дзвінки з мобільного телефону або виходячи зі смартфона в мережу не по Wi-Fi, ви працюєте з мережами типу WWAN. Працюють вони за принципом або пакетної передачі даних, або комутації каналів. Зазвичай непогано шифруються, але захищеність у них далеко не максимальна. З такою глобальністю залатати всі діри в безпеці поки просто неможливо.

Оцініть матеріал
(5 голосів)

Залишити коментар