Що таке Siri

Ера віртуальних голосових помічників почалася з Apple Siri. Асистент, здатний контактувати з користувачем і навчатися, став настільки популярний, що ідею підхопили інші відомі компанії, такі як Google, Amazon і Microsoft. Тому настав час поговорить про те, що ж представляє із себе Siri.

Siri від Apple, що це?

Apple Siri — програма, яка працює в якості віртуального помічника і розумного навігатора. Це значна частина операційних систем iOS, macOS, tvOS і watchOS від компанії Apple. Програма використовує голосовий інтерфейс. Вона здатна відповідати на питання, залишати рекомендації і виконувати завдання типу запуску певного додатка або пошуку необхідної користувачеві інформації в мережі.

Голосовий інтерфейс Siri від Apple

Siri вперше була представлена в 2011 році, як частина iOS 5. Першим iPhone з інтегрованим віртуальним помічником стала модель iPhone 4S. Слідом асистентка була додана до третього покоління iPad з версією операційної системи iOS 5.1.1. повноцінної частиною системи вона стала з iOS 6. З жовтня 2012 року її стала невід'ємним елементом операційних систем всіх нових мобільних пристроїв від Apple. У 2016 році вона стала частиною і macOS.

Голосовий помічник Siri розроблений, щоб користувачеві було простіше взаємодіяти зі своїми мобільними девайсами. Так, немов ви спілкуєтеся ні з телефоном або планшетом, а з приятелем. Який не тільки відповість, але і замовить за вас столик в ресторані і відправить повідомлення. Управління йде голосове, без необхідності щось вручну запускати або писати. У Siri є доступ до всіх вбудованих додатків Apple, по базам даних яких вона здатна самостійно виконувати пошук. Ви можете отримати до них доступ, просто сказавши "Ей, Сірі". Ну або двічі тапнув по кнопці Home.

На що здатна віртуальна помічниця Siri

Siri грунтується на технології штучного інтелекту, вона навчаюсь. Насамперед ви можете поміняти їй гендер і акцент, подстроив під власне зручність. А потім почати з нею комунікувати, щоб її відгуки та виконання завдань ставали все більш персоналізованими під вас. Але не варто забувати, що говорити з нею потрібно чітко, інакше вона неправильно вас зрозуміє.

Основні можливості Siri від Apple:

  • зробити дзвінок користувачеві з контакт-листа;
  • відправити повідомлення, продиктоване користувачем;
  • надіслати нагадування;
  • запустити камеру і зробити знімок;
  • встановити таймер або будильник;
  • знайти інформацію в мережі по висловлену користувачем запитом;
  • відкрити який-небудь додаток;
  • знайти ресторан, готель чи будь-яке інше заклад.

Основні можливості Siri від Apple

Siri можна навчити правильно вимовляти ваше ім'я. У повідомлення, які вона набирає, можна попросити додати певні знаки пунктуації. А якщо вона десь помилилася, просто поправити текст вручну, тапнув по екрану. Без вашої перевірки Siri повідомлення не відправить. Російська мова цей віртуальний асистент підтримує.

Спікер Apple HomePod з інтегрованою Siri

Спікери з інтегрованими голосовими помічниками на сучасному ринку з'являються не вперше. Такий є у Amazon з підтримкою Alexa. Та й у Google. Компанія Apple не стала першопрохідцем у створенні спікерів, скоріше навпаки дивно, як довго вона до цього йшла. Голосова помічниця зі штучним інтелектом Siri у Apple була однією з найперших подібних. Але HomePod був представлений тільки в 2017 році на конференції WWDC.

Спікер Apple HomePod

В першу чергу HomePod став саме розумної колонкою, а вже в другу   — фізичним втіленням Siri. У нього немає дисплея, його дизайн порівнюють з рулоном туалетного паперу, а всередині встановлений процесор такої ж потужності, як і у iPhone останнього покоління. Доступний буде тільки в грудні 2017 року.

Оцініть матеріал
(7 голосів)

Залишити коментар