Що таке голосовий помічник Cortana

Сьогодні кожен поважаючий себе розробник операційних систем для комп'ютерів, мобільних девайсів і розумних гаджетів створює власного віртуального помічника для користувача. У компанії Microsoft, відомої пакетом Office і операційною системою Windows, таким помічником стала Cortana. Давайте познайомимося з нею ближче!

Cortana від Microsoft, що це таке?

Технічно створити Кортану повинні ще тільки років через 500, але це не завадило втілити її в життя розробникам з Microsoft. Cortana   — це штучний інтелект з ексклюзивною для Xbox серії ігор Halo. Саме на честь неї і був названий віртуальний асистент від корпорації Microsoft. Кортан в реальності, за межами ігор, є штучний інтелект, призначений полегшити вашу роботу за комп'ютером, консоллю або мобільним девайсом.

Штучний інтелект Cortana із серії ігор Halo

З Кортаной, як і з будь-яким іншим персональним віртуальним асистентом, ви можете запланувати справи, знайти інформацію в інтернеті і управляти девайсами інтернету речей (далеко не всі поки підтримують роботу з системою). Вона з'явилася ще з мобільного версією Windows 8.1, зараз є однією з інтегрованих функцій системи Windows 10 (як основний, так і мобільного), а також для Xbox. Додатково підтримується системами Android і iOS.

Кортану робили ненав'язливою, як хорошого живого персонального асистента. Вона не надсилає купу непотрібних повідомлень і взагалі більше нагадує просунуту записну книжку. Штучного інтелекту можна заборонити читати електронну пошту або заходити в певні програми. Так він буде розвиватися на ваших умовах, що не почерпнете нічого з того, що ви не хочете дати йому взнаки.

Можливості голосового помічника Cortana

Можливості у Cortana досить стандартні для віртуального асистента. Так вона може:

  • надсилати нагадування на різні пристрої користувача;
  • надсилати нагадування, запущені певними діями-тригерами;
  • розпізнавати мову користувача, відгукуватися на текстові повідомлення;
  • автоматично зберігати улюблені місця користувача на картах;
  • записувати відповіді на повідомлення або листи електронної пошти;
  • шукати необхідну для вас інформацію в інтернеті;
  • і багато іншого.

Віртуальний асистент Cortana

Але головна особливість Cortana в її орієнтованості на користувача. Вона вивчає вас, це так. Постійно вивчає: по тому, які програми ви запускаєте або яку інформацію найчастіше шукаєте. Так вона розширює власні можливості, щоб набагато краще і точніше допомагати вам. Якщо ви будете шукати кращий ресторан в окрузі, вона знайде для вас саме той, який підійде під ваші смаки. Кортан дійсно нагадує персонального асистента і з нею навіть можна поговорити. Звичайно, очікувати багато не варто, але відповісти на питання про те, хто її батько, Кортан зможе. Вона завжди була готова прийти на допомогу Майстру Чифу в Halo. А тепер готова допомагати і вам.

Підтримка Cortana різними пристроями

Кортан працює з різними операційними системами. Розроблялася вона під Windows, але в підсумку була адаптована для Android і iOS. В останній версії операційної системи для Xbox One вона вже присутня, стаючи невід'ємною частиною всіх платформ Microsoft. Підтримує віртуальна помічниця ряд різних мов, серед яких є і російська. Але на російській вона не доступна для платформи Android, тільки на Windows і iOS.

Microsoft Cortana системи для Xbox One

Віртуальна помічниця Cortana вписується в екосистему Windows. Якщо у вас кілька пристроїв, що підтримують роботу з цим голосовим помічником, ви без проблем зможете користуватися нею, не перемикаючись зайвий раз. Вона інтуїтивна, швидко вчиться і відмінно адаптована під роботу з різними пристроями.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар