Що таке операційна система Windows

Операційна система Windows відома практично кожному. Вона є однією з найпопулярніших комп'ютерних, але встановлюється і на смартфони, планшети, різні вбудовані системи, розумні девайси. Історія розвитку цієї операційної системи велика. Найбільш актуальна на даний момент версія Windows 10, адаптована під різні пристрої.

Операційна система Windows, що це?

Windows являє собою ціле сімейство операційних систем, розроблених компанією Microsoft. Вона виросла з графічної надбудови над системою MS-DOS в самостійну, що стала згодом однією з найпопулярніших і затребуваних по всьому світу. Вихідний код систем закритий, на відміну від іншої популярної системи Linux.

Windows 95

Аж до третьої версії Windows залишалася простий графічної надбудовою. І тільки в 1995 році з'явилася Windows 95, яка стала першою в сімействі 9х. Пізніше в цьому сімействі вийшли Windows 98 і Windows ME. Наступною стала лінійка Windows NT, до якої належать всі знайомі користувачам комп'ютерні системи, починаючи з Windows 2000. Лінійка актуальна, останні версії системи також відносяться до неї. Особливо примітна система NT тим, що під нею виходять і окремі системи для серверів.

Одними персональними комп'ютерами і серверами система Windows не обмежується. Існує два окремих сімейства операційних систем Windows: одна призначена для смартфонів і інших мобільних платформ (актуальна версія   — Windows 10 Mobile), а інша — для застосування в найрізноманітніших вбудованих системах (банкоматах, музичних автоматах, цифрових рамках і багатьох інших девайсах).

Особливості Windows 10 для комп'ютерів

Актуальною версією операційної системи Windows є версія Windows 10. І ось головні її особливості:

 • поліпшена функціональність робочого столу;
 • прискорена і оптимізована робота всієї системи;
 • підвищена захищеність;
 • інтегрований голосовий помічник зі штучним інтелектом Cortana (який отримав ім'я на честь персонажа з гри Halo);
 • ексклюзивно для Windows 10 поставляється Direct X 12, що особливо цікаво буде хардкорним геймерам;
 • універсальність додатків під консолі, комп'ютери і мобільні пристрої.

Windows 10 для комп'ютерів

Система регулярно оновлюється і доопрацьовується. Нові комп'ютери і ноутбуки продаються вже з "десяткою" під кришкою, а користувачі офіційної системи Windows 8 (і 8.1) могли безкоштовно оновитися до останньої версії аж до 29 липня 2016 року. Однак, можливості оновитися залишилися і зараз, але виключно для користувачів з обмеженими можливостями.

Windows 10 для мобільних пристроїв

Мобільна ОС Windows 10 Mobile являє собою ту ж "десятку", тільки адаптовану під мобільні девайси з діагоналлю до 9 дюймів. Особливості операційної системи:

 • настроюється екран "Пуск";
 • голосове, сенсорне і жестової управління;
 • вбудований голосовий помічник Microsoft Cortana;
 • встановлені додатки від Microsoft;
 • можливість установки додатків для управління девайсами інтернету речей;
 • підтримка роботи з біометричними сенсорами;
 • апаратний захист призначених для користувача облікових даних;
 • віддалений робочий стіл.

Windows 10 для мобільних пристроїв

Системні вимоги мобільного Windows 10 практично ті ж, що і для мобільної версії 8.1. Більшість смартфонів з Windows 8.1 без проблем оновлюються до Windows 10, конфігурації можуть незначно відрізнятися по апаратним причин. За затребуваності ця мобільна ОС значно поступається системам Android і iOS, багато розробників навіть не пишуть під неї окремі додатки. Всі найпоширеніші можна знайти в Windows Store, але більшість мобільних ігор, сторонніх додатків і додатків для девайсів інтернету речей не доступні на цій платформі.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар