Що таке фітнес-трекер

Фітнес-трекери (їх також називають трекери активності) являють собою пристрої, призначені для відстеження та збору даних, пов'язаних зі спортивною навантаженням. Спочатку термін застосовувався по відношенню до розумних годинах, оснащеним необхідними для моніторингу сенсорами. Але сьогодні фітнес-трекери займають власну нішу серед високотехнологічних девайсів.

Що таке браслета для фітнесу і як він працює

Фітнес-трекер в класичному його розумінні   — браслет, начинений поруч сенсорів. Деякі навіть більше схожі на розумні годинник, ніж на спортивний девайс. Просто можливості у них урізані до вузької спрямованості. Але фітнес-трекера називають не тільки браслети, а будь-які носяться пристрої, що зчитують ваші біометричні дані під час занять будь-якої активністю.

Основний функціонал, який ми очікуємо від такого пристрою:

  • лічильник кроків;
  • витрату калорій;
  • монітор серцевого ритму;
  • побудова графіків активності з різних видів спорту, якими займався користувач;
  • монітор сну.

Насамперед вони відстежують рух. Їх обов'язково оснащують акселерометром для відстеження напрямки руху, а також гіроскопом для визначення орієнтації носія в просторі. Дані з цих сенсорів переводяться в інформацію про кількість пройдених кроків і спалених калорій. Та й якість сну відстежується саме за допомогою цієї парочки.

Як працює браслет для фітнесу

Доповнює набір сенсорів в стандартному фітнес-трекер альтиметр. З його допомогою ви можете дізнатися, скільки разів підстрибнули або на яку висоту забралися, піднімаючись по горах. Чим більше сенсорів в вашому браслеті, тим більше даних про своєї активності ви отримаєте, коли вони вивантажили на супутнє додаток.

Кращі спортивні фітнес браслети на сучасному ринку

Фітнес-трекери випускаються багатьма розробниками. Знайти можна як бюджетний і простий браслет, так і вражаючий по функціоналу трекер, який за ціною не поступиться хорошому високотехнологічному смартфону. Найбільш популярними і гідними можна назвати наступні моделі:

  • Huawei Fit. Підійде бігунам.
  • Fitbit Flex 2. Стильний, функціональний, доступний і підходить навіть для плавання.
  • Asus ZenWatch 3. Розумні годинник, більше націлені на спортсменів, здатні зустріти будь-яку вашу навантаження.
  • Garmin Vivosmart HR. Девайс, який буде змушувати вас рухатися постійно, нагадуючи про себе вібрацією.
  • Xiaomi Mi Band 2. Дешевий і функціональний браслет, підходить для регулярного використання.

Розумний годинник Asus ZenWatch 3

Більшість розумних годин також підходять для роботи в якості фітнес-трекера. Але не всі вони надійно захищені від попадання вологи або бруду, що актуально при заняттях активною діяльністю. Тому якщо ви не просто хочете знати, скільки калорій спалюєте за день, а саме займаєтеся, вам варто розглядати саме спеціалізований спортивний девайс. Даних отримаєте більше, а свої розумні годинник не вб'єте навантаженнями .

Про що потрібно пам'ятати при виборі фітнес-трекера

Вибір фітнес-трекерів на сьогодні величезний. Знайдуться і прості девайси, і націлені на професійних спортсменів. Одні підійдуть бігунам, інші виявляться незамінні для плавців, а треті взагалі універсальні. І, вибираючи найбільш підходящий трекер, перш за все варто зрозуміти, які функції вам потрібні .  

Фітнес-трекер Garmin Vivosmart HR

Також варто враховувати форму і дизайн пристрою, особливо якщо ви збираєтеся носити його щодня. Він повинен вписуватися в ваш щоденний образ. Благо, більшість популярних трекерів виглядають органічно в будь-яких ситуаціях, не приносячи ніякого дискомфорту.

Якщо ви збираєтеся плавати з трекером, вам потрібна добре захищена від попадання води і тиску модель. Якщо ваші тренування припускають великі навантаження   — пристрій з хорошим монітором серцевого ритму. Враховуватися повинна і тривалість життя батареї. Та й функціональність супутнього додатка важлива. Спираючись на свій смак і потреби, ви напевно зможете підібрати фітнес-трекер, який задовольнить ваші потреби. А ми будемо тримати в курсі про появу нових цікавих моделей!

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар