Які бувають дисплеї

Існує величезна кількість типів дисплеїв, що встановлюються на сучасні планшети, смартфони, телевізори та монітори. Від дисплея залежить багато чого: і його чуйність на дотик, і дозвіл, і передача кольору, і навіть його виживання зі споживанням енергії. Якщо для вас не зовсім зрозумілі позначення типів дисплеїв в технічних характеристиках пристроїв, ми готові розповісти детально про найпоширеніших.

Які бувають екрани на смартфонах і планшетах

Найпоширеніші типи дисплеїв, що встановлюються на мобільні пристрої, наприклад, планшети, смартфони та інші девайси з сенсорним управлінням:

  • TFT LCD. Один з найпоширеніших екранів на сьогодні. Використовують багато зарядки, але відрізняються особливою дешевизною.
  • IPS LCD. Покращений різновид TFT LCD-екрану, менше витрачає заряд батареї. Але і коштує, відповідно дорожче.
  • OLED. Світлодіодні полегшені екрани, передають відмінну яскравість. Зображення видно під більш широкими кутами, ніж у LCD-екранів.
  • AMOLED. Різновид OLED-дисплея, яка набирає стрімку популярність у виробників мобільних пристроїв.
  • Retina. IPS LCD скло, яке ставиться на пристрої компанії Apple. Пікселі на екрані не розрізняються людським оком.
  • Haptic. Проводить тактильний фідбек, відрізняється підвищеною точністю. Використовується на Blackberry і Nokia.
  • Gorilla Glass. Скло з матеріалів, що дозволяють витримувати велике навантаження. Стійко до падінь, подряпин, іншим ушкодженням.

Скло дозволяє витримувати велике навантаження

Тепер, якщо хтось запитає, який у вашого смартфона тачскрін, ви зможете не тільки відповісти, але і пояснити його особливості. А заодно допомогти визначитися одному з вибором, якщо виникне така потреба!

Дисплеї для моніторів і телевізорів

Зрозуміти різницю і особливості окремих видів екранів моніторів і телевізорів, поки ви перебуваєте в магазині з технікою, вкрай проблематично. В цілому на перший погляд все екрани в відділі виглядають однаково. Тому перш, ніж відправлятися брати новітню панель наосліп, варто дізнатися про переваги і недоліки різних типів дисплеїв.

Найпоширеніші:

  • Plasma.
  • LCD, IPS LCD.
  • OLED, AMOLED, Super AMOLED.

Плазмові панелі вже відправляються на спокій. В основному тому, що при демонстрації картинки спалюють дуже багато фосфору. При цьому термін служби у них менше, ніж у стандартних LCD-екранів. Але, звичайно, передача яскравості кольорів і глибини чорного у них відмінна.

Панелі LCD сьогодні зустрічаються найбільш часто. Вони яскравіше плазмових, менше нагріваються, споживають менше енергії. Але у них є проблема примарних зображень при швидкій зміні картинки. Та й без битих пікселів ви точно не обійдетеся. А де один, там до кінця гарантійного терміну і ціла купа. Панелі IPS LCD за всіма параметрами працюють краще.

AMOLED і Super AMOLED дисплеї

Сучасні LED, AMOLED і навіть Super AMOLED дисплеї працюють на діодах. Вони тонше, швидше, краще за всіма параметрами. А ще набагато дорожче. Зате з ними менше проблем, так що ціна цілком собі окупається під час використання .

Як вибрати кращий дисплей

Вибираючи, з яким дисплеєм краще взяти смартфон, планшет або монітор для комп'ютера, варто в першу чергу дивитися на свої можливості і потреби. Якщо вам потрібна проста звонилка, екран з TFT або IPS дисплеєм відмінно підійде. Якщо ви користуєтеся смартфоном або планшетом дуже часто, то від LCD екранів варто відмовитися на користь Проте енерговитратних LED-варіантів. Обійдуться дорожче, а будуть повільніше вбивати вам батарею і в цілому по ефективності окупляться.

При виборі монітора або телевізора, варто враховувати, скільки людина буде за ним сидіти, тому що кут огляду дуже важливий, а AMOLED-панель поки далеко не кожен може собі дозволити. IPS LCD підійде, якщо у вас часто збираються компанії для перегляду фільмів або спортивних заходів. А ось плазмова панель буде поглинати багато електрики, пропрацює менше, зате дістанеться вам набагато дешевше.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар