Що таке хмарні технології

Навіть якщо ви не чуєте щодня згадки хмарних технологій, вам варто знати, що вони — всюди. Ви користуєтеся ними, зберігаючи дані на диску Google або переправляючи фотографії з пам'яті телефону в iCloud. Хмарні технології постійно розвиваються, що дозволяє вам зберігати ще більше даних не на жорсткому диску комп'ютера, а в персональному хмарному сховище в інтернеті.

Хмарні технології, що це?

Коли ви зберігаєте дані в пам'яті свого комп'ютера або смартфона, ви можете швидко отримувати до них доступ. Але тільки з цього комп'ютера або по локальній мережі. Це зручно, але не завжди і не у всіх випадках. Хмарні технології дозволяють вам зберігати дані на сторонньому сервері, доступ до якого ви отримуєте виключно за наявності підключення до мережі. Зате з будь-якого девайса. Грубо кажучи, ви зберігаєте дані в інтернеті.

Хмарні технології

Для того, щоб попрацювати з хмарними технологіями, вам необхідно отримати доступ до своїх даних або програм через інтернет. Або синхронізувати дані з даними в мережі, коли ви до неї підключіться. Простим користувачам буває досить вільних сховищ, простір на яких надається безкоштовно. Великі організації працюють з потужними хмарними сервісами, орендуючи у них простір. Для бізнесу провідні мережеві компанії пропонують своїм клієнтам простір також, як власники складів здають осередки і контейнери стороннім користувачам. Так стрімінговий сервіс Netflix орендує простір у Amazon, тому передплатники без проблем можуть переглядати надається контент.

Іноді грань між хмарними технологіями і локальним зберіганням даних здається дуже розмитою. Це тому що хмарні технології сьогодні пов'язані практично з усім, що є у вас на комп'ютері. Так ви можете без проблем відправити з додатки Microsoft Office 365 свої файли в сховище OneDrive, зайвий раз нікуди не перемикаючись.

Найпоширеніші хмарні сервіси

Швидше за все ви вже користуєтеся хмарним сервісом. Ймовірно, одним з цих:

  • Google Drive.
  • Apple iCloud.
  • Amazon Cloud Drive.
  • Microsoft OneDrive.

OneDrive, як і Google Drive, надають доступ до веб-версіями різних додатків. Ви можете онлайн створювати текстові документи, графіки або таблиці. Google Drive пропонує доступ до багатьох додаткових сервісів Google, з якими можна працювати як окремо, так і безпосередньо через сховище.

Поширені хмарні сервіси

Apple iCloud зазвичай використовується для зберігання особистих фото і відео, бекап-даних з електронної пошти і з додатків. В Amazon Cloud Drive користувачі переважно зберігають музику і зображення, а також здійснюють покупки книг через Kindle. всі цифрові дані, які ви купуєте на Amazon, будуть зберігатися в хмарі Cloud Drive.

Переваги та обмеження хмарних технологій

Хмарні технології дозволяють вам зберігати дані в мережі і отримувати до них доступ з будь-якого пристрою. Тобто, навіть якщо ваш основний девайс вийде з ладу або не опиниться під рукою, всі потрібні вам файли ви зможете скачати з хмари. Звичайно, якщо у вас є доступ до інтернету в даний момент.

Плюси і мінуси хмарних технологій

Необхідність підключення до інтернету є одночасно і гідністю, і обмеженням хмарних технологій. З одного боку, ви можете зберігати купу різних даних як на жорсткому диску, тільки у віртуальному просторі. З іншого   — без інтернету ви їх не отримаєте. А великі файли ще й завантажуватися можуть довго, в залежності від швидкості вашого інтернету. Та й тим, хто все ще живе з інтернетом по трафіку (мобільні оператори не надто люблять безлімітний передачу даних), то і справа завантажувати потрібні файли просто не вигідно.

Але з розвитком технологій передачі даних хмарні технології також удосконалюються. Вони   — вже не майбутнє для зберігання і передачі даних. Вони   — наше сьогодення.

Оцініть матеріал
(7 голосів)

Залишити коментар