Що таке Google Daydream

Технологія віртуальної реальності розвивається з позамежними швидкостями. Ми нарешті наблизилися до того майбутнього з наукової фантастики, де побувати в будь-якому місці, не виходячи з дому, стало можливо завдяки технологіям. Багато розробники представляють власні платформи і пристрої для VR. Однією з таких платформ стала Google Daydream, про яку ми і хочемо вам докладніше розповісти.

Google Daydream, що це?

Платформа Daydream була розроблена в Google для роботи з окулярами віртуальної реальності Google Daydream View і мобільною операційною системою Android Nougat (і вище, коли такі з'являться). Її попередницею можна вважати платформу для розробників Google Cardboard.

Окуляри віртуальної реальності Google Daydream View

Вперше анонсована платформа Daydream була на конференції I/O в 2016 році, а перші очки віртуальної реальності для роботи з нею були випущені вже 10 листопада 2016 року. Для роботи з нею крім очок необхідно також сумісний мобільний пристрій з відповідним програмним забезпеченням.

Працює платформа просто: ви вставляєте свій смартфон в окуляри віртуальної реальності і починаєте занурення у віртуальну реальність. Екран смартфона перетворюється в дисплей, на якому ви переглядаєте тривимірний контент або запускаєте VR-гру. У руках ви тримаєте супутній очками пульт управління. Ряд мобільних додатків вже сумісний з платформою (правда, не всі програми, які працювали з Cardboard, отримали підтримку Daydream, проте в Google працюють над цим). Бібліотека поки дуже скромна, але вона регулярно поповнюється.

Програми та особливості платформи Google Daydream

Платформа Google Daydream відноситься до мобільних систем віртуальної реальності. Для неї не потрібна ігрова приставка, потрібно тільки наявність смартфона і очок Daydream View. Це робить її портативної і зручною, з такою платформою мобільну реальність можна взяти з собою куди завгодно. Також Google оголосили на конференції I / O 2017 року, що працюють над окремими окулярами віртуальної реальності, які стануть самостійним девайсом, що не вимагає підключення смартфона.

Система віртуальної реальності Google Daydream

Режим віртуальної реальності з Daydream дозволяє працювати з такими додатками як:

  • YouTube.
  • Google Movies.
  • Google Maps Street View.
  • Google Photos.

Додатково Google вже залучили стрімінговий сервіс Netflix і розробника відеоігор Ubisoft до створення власних додатків, сумісних з Daydream. З січня 2017 року, платформа стала відкрита для всіх сторонніх розробників. Тому варто очікувати значних поповнень в бібліотеці додатків.

Пристрої з підтримкою Google Daydream

Спробувати платформу Daydream можна тільки при наявності сучасного смартфона зі специфічними технічними даними і операційною системою Android Nougat. Сумісні з Daydream:

  • Google Pixel.
  • Google Pixel XL.
  • Moto Z.
  • Asus ZenFone AR.
  • ZTE Axon 7.

В перспективі будуть з'являтися і інші смартфони на ОС Android, що підтримують платформу Daydream від Google. Але одного смартфона для занурення у віртуальну реальність з цією платформою, само собою, недостатньо. Окуляри віртуальної реальності Google Daydream View зроблені з полегшеного матеріалу, щоб не приносити додаткового дискомфорту носієві. Їх дизайн нагадує маску для сну. Доступні в декількох кольорах.

Платформа Daydream від Google

В комплекті йде бездротової контролер. Саме в нього вбудовані всі необхідні для визначення місця розташування користувача сенсори. Він же допомагає керувати програмами віртуальної реальності. Заряджається через USB, але варто враховувати, що кабелі і зарядка в комплект не входять. Їх потрібно додатково докуповувати в Google Store. В цілому у Google вийшла перспективна платформа віртуальної реальності, за розвитком якої як мінімум варто стежити.  

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар