Які бувають дрони

Компактні безпілотні пристрої, що нагадують іграшкові вертольоти, сьогодні без проблем можна купити в магазинах техніки. А ще вони застосовуються військовими, використовуються в космосі, можуть доставити вам піцу або посилку з Amazon і навіть відправитися розпорошувати пестициди проти колорадського жука на вашому городі. Ми допоможемо вам дізнатися, які бувають дрони і де вони сьогодні застосовуються. 

Які бувають дрони і як вони працюють

Дронь називають керовані безпілотні літальні пристрої. Багато сучасних дрони можуть рухатися і на автопілоті, і за певною метою, і за заздалегідь прокладеному маршруту. Типів дронів існує величезна кількість, але по суті їх можна розділити на два види: ті, що переносять на собі різні бомби (такі собі дрони-камікадзе) і всі інші, призначені для доставки, спостереження і розвідки.

Зазвичай дрон працює на акумуляторної батареї, що дозволяє йому триматися в повітрі деякий час. У нього є лопаті, схожі на вертолітні, що дозволяють йому підніматися і літати. Сучасні дрони оснащуються камерами для спостереження або зйомки (в тому числі тривимірної), гаками для перенесення вантажів і іншими компонентами, необхідними для виконання поставленої перед дроном завдання.

Безпілотники останнього покоління

Управляються вони віддалено. Зазвичай для зв'язку між дроном і пультом управління використовується Bluetooth-з'єднання. Військові дрони можуть направлятися через супутники. Ряд призначених для користувача дронів оснащується автопілотні системою, що дозволяє дрону повернутися на місце, звідки він стартував. На безпілотники нового покоління вже стоять системи розумного контролю за польотами, що дозволяють облітати перешкоди і економити енергію. Системи глушіння сигналів дронів на певних територіях також активно розробляються і застосовуються.

Для чого використовуються дрони

Областей застосування найрізноманітніших безпілотників безліч. В основному вони використовуються для:

  • військових цілей, таких як спостереження, розвідка, скидання бомб;
  • журналістики, щоб організовувати зйомку там, куди немає можливості запустити людини;
  • пошуку жертв в місцях, де сталися якісь катастрофи;
  • забезпечення безпеки на закритих територіях;
  • роботи в космічному просторі;
  • доставки посилок і вантажів.

Доставки посилок і вантажів за допомогою дронів

Користувальницькі дрони працюють з мережами інтернету речей. Наявністю будинку дрона з камерою сьогодні неможливо нікого здивувати. Вони перестали бути спеціалізованими гаджетами. Власники таких пристроїв використовують їх і для розваги: ​​для зйомки місцевості, записи відеоблогів і навіть намотування кілометрів на грі з доповненою реальністю Pokemon Go. Але технології, за якими працюють дрони, ще не досконалі. Для них існує безліч обмежень, про які варто знати перш, ніж замовляти останній Phantom 4 Pro або недорогий Xiaomi Mi Drone. Але і потенційних можливостей у них безліч.

Обмеження і перешкоди для сучасних дронів

Можливості дронів поки обмежені. В основному радіусом покриття зв'язку з пультом управління, точністю встановлених сенсорів і тривалістю заряду батареї. Середній сучасний дрон може триматися в повітрі близько півгодини, після чого батарею треба міняти або перезаряджати. Над проблемою економії енергії для них трудяться багато розробників, але поки добитися чогось дійсно серйозного не вдалося.

Глушилка дронів і безпілотних апаратів

Розвиток дронів і поява їх у багатьох користувачів саме собою стає проблемою. Дронь здатні залітати на чужу територію без дозволу. У військовій промисловості розробляються спеціальні глушилки, але простій людині свою власність захистити поки неможливо. Це питання етики, конкретно для дронів і їх власників глушилки стають проблемою тому, що не всі вони оснащені системами автоматичного повернення. Але дрони розвиваються і зовсім скоро від цікавого сусіда з його безпілотником сховатися вже не вийде.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар