Що таке Amazon Alexa

Якщо у вас є який-небудь пристрій від Amazon (або ви просто виходите в інтернет далі месенджерів), ви напевно чули ім'я Alexa. Це ім'я вам необхідно вимовляти, якщо ви користуєтеся Amazon Echo і хочете дати завдання свого віртуального асистенту. І навіть без Echo ви можете зіткнутися з Amazon Alexa, тому що її все частіше інтегрують на нові пристрої. Настав час дізнатися докладніше, що це таке і які можливості дає.

Amazon Alexa, що це?

Amazon Alexa   — це віртуальний асистент, розроблений заради конкуренції з іншими подібними помічниками, такими як Siri від Apple, Google Now і іншими. Alexa була створена в Lab126. Вона може прослуховувати ваші голосові команди і реагувати на них своїми повідомленнями, коли завдання виконується. Alexa готова допомогти прослухати музику на стрімінговом сервісі Spotify, скласти список справ і контролювати предмети вашого домашнього інтернету речей, наприклад світильники Philips Hue або термостат Google Nest.

Віртуальний асистент Amazon Alexa

Спочатку Alexa була популяризована при роботі зі спікером Amazon Echo, який виконує функції не тільки колонки, але і хаба для девайсів розумного будинку. Сьогодні вона може працювати і на багатьох інших пристроях. Ця віртуальна помічниця постійно розвивається і оновлюється. Звичайно, вона може відчувати деякі проблеми з розпізнаванням команд, як і будь-який інший подібний асистент. Але завдяки з'єднанню з хмарним сховищем Amazon, вона автоматично оновлюється. А технологія машинного навчання робить її для власника все більш корисною в міру роботи.

На яких девайсах працює Amazon Alexa

Amazon дозволяє встановлювати Alexa тепер не тільки на хаб Echo, а й на інші хаби. Підтримку Alexa додають на свої пристрої для розумного будинку і сторонні розробники. Інтеграція віртуального помічника можлива і на деякі розумні годинник. Підтримку Amazon Alexa вже отримали:

 • Amazon Echo Dot.
 • Tap.
 • Fire TV.
 • LG SmartThingQ.
 • Pebble Core.
 • Nucleus Anywhere.
 • CoWatch.
 • Багато інших хаби і пристрої.

Amazon Echo Dot

Управління віртуальним асистентом Alexa можливо за допомогою центрального мобільного додатка. Завантажити його можна в AppStore, Google Play або безпосередньо в Amazon Appstore. Додаток дозволяє задавати завдання для віртуального асистента і налаштовувати систему повністю під себе. Також програма дозволяє розширити можливості Alexa, додаючи в неї нові Skills. Alexa Skills представляють собою додаткові розширення безпосередньо від Amazon або сторонніх розробників. Керувати цими розширеннями через додаток віртуального помічника дуже просто. Доступно на даний момент більше 3 000 різноманітних Skills.

На що здатна Amazon Alexa

За допомогою Amazon Alexa ви можете:

 • Скласти список справ на день або на цілий тиждень вперед через Google Calendar.
 • Об'єднати управління девайсами розумного будинку і задавати Alexa завдання, пов'язані з ними.
 • Отримати доступ до музичних стрімінговим сервісів і прослуховувати улюблену музику.
 • Отримати доступ за допомогою розширень Skills до інших розважальних сервісів від сторонніх розробників.
 • Використовуючи різні Skills, дізнаватися результати спортивних заходів, викликати таксі через Lyft або скласти оригінальний коктейль з допомогою розширення The Bartender.

Додаткові розширення Alexa Skills

Основні можливості віртуального асистента обмежені досить стандартним набором: управління інтернетом речей вашого розумного будинку, запуск стрімінгових сервісів, пошук інформації в інтернеті і робота з деякими сервісами Google. Але завдяки розширенням Skills ви зможете відчути на собі абсолютно всі можливості системи, оцінити її переваги в повній мірі. Удосконалювати і "впізнавати краще" свою Алексу можна мало не до нескінченності. Правда, поки тільки англійською мовою.

Оцініть матеріал
(16 голосів)

Залишити коментар