
- Поширені запитання
- Розміщено
Що таке віртуальний асистент
Віртуальні голосові асистенти супроводжують багатьом сучасним операційним системам і сервісам. Вони і правда роблять життя користувачів простіше, допомагаючи швидше запускати потрібні програми, управляти системами інтернету речей і оперативно знаходити в інтернеті потрібну інформацію. А завдяки штучному інтелекту, деякі можуть ще й навчатися в процесі роботи з вами.
Віртуальний асистент, що це?
Віртуальний асистент являє собою програмне забезпечення, яке виконує завдання від користувача. Перші подібні системи з'явилися ще в 1980-х роках, але найбільш наближеним став асистент, встановлений на найпершому смартфоні IBM Watson, випущеному ще в 1994 році. А найпершим голосовим асистентом, встановленим на сучасний смартфон, стала Siri від Apple, представлена в жовтні 2011 року .
Методи роботи з віртуальними помічниками:
- Текст повідомлення. Поширена при роботі з чатбот.
- Голосова команда. Як з Siri, Amazon Alexa і багатьма іншими сучасними голосовими асистентами.
- Завантаження певного зображення, як у випадку з Samsung Bixby на останньому флагмані Galaxy S8.
Деякі віртуальні помічники пропонують користувачам відразу кілька варіантів роботи з ними. Так ви можете задавати команди для Google Assistant через чат Google Allo, а голосом управляти домашніми вправами через спікер Google Home. Сучасні голосові помічники використовують технологію розпізнавання вашого нормального голосу, а також використовують техніки машинного навчання, будучи штучним інтелектом.
Найпоширеніші голосові віртуальні помічники
Попередні покоління віртуальних асистентів мали аватар. Багато (але не всі) сучасні помічники також припускають своїх персонажів, а їх розробники наділяють системи персоналізованими іменами. Ось найпоширеніші, функціональні і динамічно що розвиваються віртуальні помічники:
- Amazon Alexa, вона ж Echo.
- Bixby від Samsung.
- Cortana від Microsoft.
- Google Assistant і Google Now.
- M від Facebook.
- Siri від Apple Inc.
Ці помічники переважно сумісні з інтернетом речей (виняток становлять M і Cortana), мають додаткове мобільний додаток для роботи і можуть бути завжди включені (виключення ті ж самі) для оперативного доступу до всього їх функціоналу.
Гаджети інтернету речей для розумного будинку створюються з підтримкою роботи з такими помічниками. Вибір віртуального помічника і додаткових ресурсів до нього варто робити вже з урахуванням пристроїв, що підключаються, тому що управління системою інтернету речей до сих пір не зовсім. Одні гаджети підтримують одні системи, інші — інші. Щоб не заплутатися, варто дотримуватися однієї системи. У всякому разі, поки не з'явилася нарешті сама універсальна, яка об'єднає їх все.
Девайси з підтримкою віртуальних помічників
Віртуальні помічники можуть бути інтегровані на різні типи платформ. Чи, як у випадку з Amazon Alexa, працювати відразу на декількох. Найчастіше віртуальні помічники підтримуються такими платформами:
- Розумні спікери (наприклад, Google Home).
- Програми-месенджери, що працюють як на смартфонах, так і на інших платформах (яскравий приклад — помічник M для месенджера Facebook).
- Операційні системи, як для смартфонів / планшетів / інших розумних пристроїв, так і для комп'ютерів і ноутбуків. Можуть бути вбудованими відразу в систему (Siri, Cortana), а можуть встановлюватися просто поверх неї (Google Assistant).
- Розумні годинник, одяг і аксесуари на базі платформи Android Wear.
Функціонал віртуального помічника буде обмежуватися безпосередньо пристроєм і операційною системою. При цьому такі асистенти розвиваються і стають мультиплатформенними, дозволяючи дуже легко перемикатися між різними сумісними пристроями.