Що таке віртуальний асистент

Віртуальні голосові асистенти супроводжують багатьом сучасним операційним системам і сервісам. Вони і правда роблять життя користувачів простіше, допомагаючи швидше запускати потрібні програми, управляти системами інтернету речей і оперативно знаходити в інтернеті потрібну інформацію. А завдяки штучному інтелекту, деякі можуть ще й навчатися в процесі роботи з вами.

Віртуальний асистент, що це?

Віртуальний асистент являє собою програмне забезпечення, яке виконує завдання від користувача. Перші подібні системи з'явилися ще в 1980-х роках, але найбільш наближеним став асистент, встановлений на найпершому смартфоні IBM Watson, випущеному ще в 1994 році. А найпершим голосовим асистентом, встановленим на сучасний смартфон, стала Siri від Apple, представлена в жовтні 2011 року .

Віртуальний помічник Siri від Apple

Методи роботи з віртуальними помічниками:

 • Текст повідомлення. Поширена при роботі з чатбот.
 • Голосова команда. Як з Siri, Amazon Alexa і багатьма іншими сучасними голосовими асистентами.
 • Завантаження певного зображення, як у випадку з Samsung Bixby на останньому флагмані Galaxy S8.

Деякі віртуальні помічники пропонують користувачам відразу кілька варіантів роботи з ними. Так ви можете задавати команди для Google Assistant через чат Google Allo, а голосом управляти домашніми вправами через спікер Google Home. Сучасні голосові помічники використовують технологію розпізнавання вашого нормального голосу, а також використовують техніки машинного навчання, будучи штучним інтелектом.

Найпоширеніші голосові віртуальні помічники

Попередні покоління віртуальних асистентів мали аватар. Багато (але не всі) сучасні помічники також припускають своїх персонажів, а їх розробники наділяють системи персоналізованими іменами. Ось найпоширеніші, функціональні і динамічно що розвиваються віртуальні помічники:

 • Amazon Alexa, вона ж Echo.
 • Bixby від Samsung.
 • Cortana від Microsoft.
 • Google Assistant і Google Now.
 • M від Facebook.
 • Siri від Apple Inc.

Ці помічники переважно сумісні з інтернетом речей (виняток становлять M і Cortana), мають додаткове мобільний додаток для роботи і можуть бути завжди включені (виключення ті ж самі) для оперативного доступу до всього їх функціоналу.

Віртуальний асистент Cortana від Microsoft

Гаджети інтернету речей для розумного будинку створюються з підтримкою роботи з такими помічниками. Вибір віртуального помічника і додаткових ресурсів до нього варто робити вже з урахуванням пристроїв, що підключаються, тому що управління системою інтернету речей до сих пір не зовсім. Одні гаджети підтримують одні системи, інші   — інші. Щоб не заплутатися, варто дотримуватися однієї системи. У всякому разі, поки не з'явилася нарешті сама універсальна, яка об'єднає їх все.

Девайси з підтримкою віртуальних помічників

Віртуальні помічники можуть бути інтегровані на різні типи платформ. Чи, як у випадку з Amazon Alexa, працювати відразу на декількох. Найчастіше віртуальні помічники підтримуються такими платформами:

  • Розумні спікери (наприклад, Google Home).
  • Програми-месенджери, що працюють як на смартфонах, так і на інших платформах (яскравий приклад   — помічник M для месенджера Facebook).
  • Операційні системи, як для смартфонів / планшетів / інших розумних пристроїв, так і для комп'ютерів і ноутбуків. Можуть бути вбудованими відразу в систему (Siri, Cortana), а можуть встановлюватися просто поверх неї (Google Assistant).
  • Розумні годинник, одяг і аксесуари на базі платформи Android Wear.

Розумний спікер Google Home

Функціонал віртуального помічника буде обмежуватися безпосередньо пристроєм і операційною системою. При цьому такі асистенти розвиваються і стають мультиплатформенними, дозволяючи дуже легко перемикатися між різними сумісними пристроями.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар