Що таке доповнена реальність

Все частіше ми чуємо словосполучення на кшталт "доповнена реальність" або "аугментована реальність". Набагато рідше це технологічне явище називають розширеною реальністю. Багато зіткнулися з нею, коли вийшло додаток Pokemon Go. Але технологія не обмежується тільки іграми платформи, а використовується в самих різних професійних сферах діяльності.

Доповнена (аугментована) реальність, що це?

Технологія доповненої реальності (Augmented Reality, AR) поєднує справжню обстановку навколо користувача з цифровими доповненнями. На відміну від віртуальної реальності (VR), доповнення не створює повністю комп'ютерну обстановку, а переносить цифрові елементи на предмети, які вас оточують. Грубо кажучи, нова віртуальна інформація накладається поверх фізичних елементів. Працює вона в режимі реального часу, не створює для вас ніяких повноцінних симуляцій.

Доповнена або аугментована реальність

Сьогодні отримати досвід доповненої реальності можна кількома шляхами:

  • Пристрої тривимірного перегляду.
  • Веб-браузери з доповненою реальністю.
  • Різноманітні ігри з доповненою реальністю на мобільному пристрої і ігрових приставках.

Перші функціональні пристрої для AR (як і сам термін) були розроблені ще на початку 90-х. Перше рекламний додаток з AR вийшло в 1998 році. Їм стала жовта лінія "першого дауна", що з'являлася на телевізійних матчах з американського футболу. сьогодні доповнена реальність вдосконалюється завдяки розвитку технологій комп'ютерного розпізнавання об'єктів. З цими технологіями можна створювати інтерактивну доповнену реальність, з якою можна взаємодіяти більш розгорнуто, ніж у випадку з простою грою Pokemon Go або додатками на Google Glass. Технологія щосили застосовується в індустрії здоров'я, громадську безпеку, видобутку газу та нафти, туризмі та маркетингу.

Де використовується доповнена реальність

У доповненої реальності є величезний потенціал в самих різних сферах діяльності. Завдяки поширеності високотехнологічних девайсів сьогодні практично кожен може випробувати її на собі. Найбільші індустрії використання цієї технології   — освіту і гри.

Доповнена реальність в освіті

Ігрові приставки Xbox і Playstation в останніх поколіннях вже оснащені можливостями для роботи з AR. У Xbox це система Kinect, а у Playstation це Camera і Playstation Eye. Ігрові програми з AR для мобільних пристроїв також давно поширені. Знайти їх можна на смартфони, планшети і компактні консолі типу Playstation Vita і Nintendo 3DS.

Доповнена реальність в іграх

Побачити потенціал для індустрії освіти теж не складно. Так доповнена реальність з 3D-моделями може бути корисна студентам-медикам, а також архітекторам, археологам і багатьом іншим. Користуватися аугментірованной реальністю можуть і військові, щоб отримувати інформацію про певний об'єкті в режимі реального часу.

Програми для доповненої реальності

Програми доповненої реальності пишуться в спеціалізованих 3D-програмах. Вони дозволяють розробнику пов'язувати анімацію або контекстну цифрову інформацію в майбутньому додатку з певними "маркерами" в реальному світі. Коли готове додаток для AR на комп'ютерному девайсе або в веб-браузері зчитує інформацію з маркера, поверх картинки реального світу накладається запрограмована цифрова інформація .

Для повноцінної роботи з додатками доповненої реальності вам буде потрібно девайс, на якому доступні:

  • GPS-навігатор;
  • компас для визначення орієнтації користувача в просторі;
  • машинне розпізнавання об'єктів;
  • розпізнавання жестів.

Технології розпізнавання об'єктів і жестів найчастіше потрібні для просунутих військових програм. Для звичайних користувальницьких поки буває досить GPS-навігатора і гіроскопа. Більш точні технічні вимоги залежать від додатка доповненої реальності, з яким ви хочете працювати.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар