Що таке віртуальна реальність

Технологія віртуальної реальності (VR) дозволяє використовувати комп'ютерні можливості для перенесення користувача в симулируемого обстановку. Замість того, щоб дивитися на екран перед собою, у віртуальній реальності ви занурюєтеся в тривимірний світ і взаємодієте з ним. На симуляцію переносяться різні відчуття, в ній можна навіть відчувати аромати. Обмежена вона поки тільки можливостями заліза і контенту.

Віртуальна реальність, що це?

Суть поняття "віртуальна реальність" в цілому зрозуміла з її назви. Реальність   — це те, що ми можемо відчувати навколо себе, здійснювати повноцінну взаємодію. З приставкою "віртуальна" виходить отримання не зовсім реального досвіду, але все-таки відчувається по різним чуттєвим каналах. Ми пізнаємо світ через органи чуття. У VR-симуляції ми переносимося в згенерувала комп'ютером обстановку, з якої можемо взаємодіяти через все ті ж органи чуття.

Що таке віртуальна реальність

Віртуальна реальність   — це тривимірне комп'ютерне простір, яке може досліджувати користувач. З предметами можна взаємодіяти, на реальність   — впливати зсередини симуляції. Про неї мріяли давно, технології розроблялися ще з п'ятдесятих років минулого століття. Але саме останнє десятиліття можна назвати періодом розквіту VR-технологій.

Сьогодні для того, щоб почати взаємодіяти з віртуальною реальністю, не потрібно витрачати величезну кількість грошей. Технологія з кожним роком стає все більш доступною. Прилади для VR можна купити за невелику суму (навіть з Google Cardboard можна отримати віртуальний досвід), та й в торгових центрах повсюдно відкриваються розважальні точки з можливістю поринути в симуляцію.

Навіщо потрібна віртуальна реальність

Ігрова індустрія   — перше, що спадає на думку, коли мова заходить про сучасний VR. А для чого ще може вимагатися ця технологія? Розваги   — само собою. Не тільки ігри, але і фільми, що дають можливість поринути в події на екрані. Але віртуальна реальність може розвиватися і за межами багатомільйонної індустрії розваг. Наприклад:

  • Архітектура і інтер'єрний дизайн.
  • Спорт.
  • Медицина.
  • Мистецтво.
  • Навчання.

Віртуальна реальність може привести до важливих і хвилюючим відкриттям в цих областях. Там, де навчання або отримання певного досвіду обходиться занадто дорого, на допомогу може прийти переносна VR-пристрій. Віртуальна реальність дозволяє ризикувати всередині неї там, де в звичайному житті помилка може виявитися фатальною. Наприклад, з її допомогою можна тренувати хірургів або пілотів для винищувачів. Технологія стає все більш доступною і просунутої, тому варто очікувати її впровадження в багато повсякденні процеси.

Особливості віртуальної реальності

Існує безліч пристроїв для віртуальної реальності самих різних типів. Це і окуляри віртуальної реальності типу Oculus, і PC-рюкзаки від MSI, і навіть маска OhRoma для VR-порнографії. Систем також придумано досить, але всіх їх поєднує одна загальна характеристика: вони дозволяють людині переглядати тривимірні зображення, які з'являються перед ним в реальному розмірі.

Особливості віртуальної реальності

Зображення змінюються, коли реєструється зміна поля зору користувачем. Ви мотати головою і перспектива змінюється. Віртуальна обстановка також повинна забезпечувати правильний відгук на ваші дії. Тільки тоді занурення стане реалістичним і приносить справжнє задоволення. Сучасні пристрої VR вже дозволяють цього домогтися. Екзоскелети і зброю для ігор у віртуальній реальності теж розробляються і активно впроваджуються.

В найближчому майбутньому ми напевно побачимо ще безліч вражаючих пристроїв, пов'язаних з технологією віртуальної реальності. Вона зможе змінити нашу нинішню мережеву комунікацію і відкрити багато можливостей для професійних сфер і навчання.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар