Що таке Apple HomeKit

Системи розумного будинку і інтернет речей поступово захоплюють наше медіа-простір. Маститі виробники високотехнологічних гаджетів не залишаються від розумного буму в стороні, а активно підтримують тренд. У компанії Apple для цього є система Apple HomeKit.

Apple HomeKit, що це?

Apple HomeKit являє собою систему для створення розумного будинку. Цю систему підтримує ряд домашніх аксесуарів, якими легко можна керувати через програму «Домашній" на вашому яблучному пристрої. Завдяки платформі HomeKit ви спрощуєте собі роботу з інтернетом речей, тому що вони легко об'єднуються в одну структуру. Так ви можете попросити Сірі з iPhone віддалено вимкнути світло в одній з кімнат або запустити стрімінговий сервіс на телевізорі.

Що таке Apple HomeKit

Підтримка Apple HomeKit властива не тільки девайсів від Apple. Вам не обов'язково набивати будинок технікою виключно цієї компанії, та й випускає вона далеко не всі потрібні для облаштування девайси. Багато сторонні компанії займаються розробкою пристроїв, що підтримують платформу HomeKit. Отримати ліцензію від Apple можуть навіть відносно невеликі краудфандінговие проекти.

Так серед підтримуваних девайсів присутні:

    • Phillips Huelight;
    • Netatmo;
    • вентилятори Hunter;
    • камери D-link;
    • і багато іншого.

Пізнати пристрій з підтримкою платформи можна по відповідному значку в інформації про технічні параметри. Список партнерських підтримуваних девайсів постійно поповнюється.

Підтримка платформи Apple HomeKit

Управління розумним будинком з платформою Apple HomeKit

Для роботи з платформою вам буде потрібно встановити додаток. Через нього ваш будинок ділиться на певні секції. Створюється віртуальний простір, в якому розташовуються ваші спальня, кухня та інші кімнати. Гаджети розподіляються по приміщеннях, їх стає зручно відстежувати. З найпростішими завданнями може впоратися Сірі. Для більш складних налаштувань і завдань скористайтеся 3D Touch, утримуючи іконку необхідного гаджета.

Найбільш рутинні завдання можна планувати за допомогою Apple HomeKit. Ви прописуєте сценарій за часом або певним умовам. Прописані завдання будуть виконуватися автоматично. Вам не доведеться кожного разу згадувати, вимкнули ви світло в усіх кімнатах, коли пішли на роботу. При бажанні можна на активацію сценаріїв встановити голосову команду Сірі.

Для коректної роботи з платформою Apple HomeKit необхідна операційна система iOS 10. Управління через додаток абсолютно інтуїтивне. Для додавання нового пристрою або цілої кімнати присутній значок "+" в додатку. Звичайно, додається пристрій має бути сумісним з HomeKit і бути включено. Додати аксесуар до мережі можна тільки коли він активний. Для додавання буде потрібно просканувати або вручну ввести код HomeKit для конкретного пристрою. Варто враховувати, що для ряду аксесуарів потрібна додаткова настройка через супутнє додаток.

Навіщо потрібен Apple HomeKit

Так, у кожного з розумних гаджетів, які ви використовуєте вдома, є окремий додаток. Але Apple HomeKit дозволяє управляти ними всіма відразу , що значно полегшує життя власника "розумного будинку". Без об'єднуючої системи ви не зможете зв'язати між собою кілька гаджетів.

Навіщо потрібен Apple HomeKit

Уявіть, що у вас є розумні лампочки і розумні жалюзі. У кожного пристрою свій додаток. Щоб закрити жалюзі і включити електричне освітлення, необхідно зробити кілька дій в різних додатках. З платформою Apple HomeKit ви просто один раз налаштовуєте сценарій, за яким дії різних гаджетів рутинно відбуваються одне за іншим. А ще управляти можна, не відкриваючи купу додатків: в Apple HomeKit є адекватна підтримка голосових команд.

Разрознённость   — головна проблема інтернету речей. Apple HomeKit її частково вирішує, об'єднуючи управління. Тільки не забувайте перевіряти, чи підтримується платформа розумним гаджетом, який ви хочете придбати.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар