Що таке Arduino

Мікрокомп'ютер для інженерів і програмістів-розробників існує безліч. І однією з найпопулярніших фізично-програмних платформ є Arduino. Вона привертає особливої простотою, сумісністю з більшістю операційних систем і низькою вартістю. А ми допомагаємо розібратися в тому, що являє собою платформа Arduino.

Arduino, що це?

Arduino   — це відкрита електронна платформа, заснована на простих у використанні залозі і програмному забезпеченні . Плати з мікро контролером Arduino здатні зчитувати вхідну інформацію (коли LED сенсора, палець на кнопці або повідомлення в Твіттер), а навіщо переформовувати її в вихідне дію   — активувати двигун, запалити світлодіод або опублікувати щось в мережі. Ви можете задати платі ряд завдань, відправивши ряд входять сигналів. Для цього буде потрібно використовувати мову програмування Arduino і програмне забезпечення Arduino (IDE) , засноване на проекті Processing.

 Arduino UNO

Протягом декількох років платформа використовувалася для створення багатьох тисяч проектів, починаючи від конструювання простих побутових девайсів до розробки складних наукових інструментів. Навколо платформи побудувалася співтовариство студентів, вчених і просто цікавляться з усього світу. І вибирають саме цю платформу за зручність і багатофункціональність.

Програмне забезпечення для Arduino

Для роботи з платформою Arduino вам не обов'язково ставитиме собі певний програмне забезпечення. Почати програмувати можна з   Arduino Web Editor , що дозволяє зберігати скетчі в хмарному сховищі. інструмент постійно оновлюється онлайн, нічого завантажувати і встановлювати заново не доводиться. Але для роботи, звичайно, буде потрібно постійне інтернет-з'єднання.

Програмне забезпечення Arduino

Однак, якщо ви віддаєте перевагу програмувати оффлайн, вам слід завантажити останню версію програми для робочого столу Arduino . Це відкрите програмне забезпечення, сумісне з наступними операційними системами:

  • Windows;
  • Mac OS (Lion або більш ранні версії);
  • Linux 32 bit;
  • Linux 64 bit;
  • Linux ARM.

Актуальна версія додатка для робочого столу буде працювати з будь-якою версією мікрокомп'ютера Arduino , ніякі додаткові програми під певний залізо встановлювати не потрібно. Головна перевага всієї цієї відкритої платформи саме в її простоті. Якщо ви тільки починаєте працювати з Arduino, вас напевно порадує величезна кількість зрозумілих інструкцій, офіційно переведених навіть на російську мову.

Переваги платформи Arduino

Для фізичного програмування існує безліч мікрокомп'ютерів і платформ, в тому числі популярний і дешевий Raspberry Pi. Більшість існуючих програм допомагає полегшити роботу і навчання програмуванню, Arduino не стає винятком . Але у цієї платформи є безліч вагомих переваг перед рядом конкурентів:

  • Низька ціна в порівнянні з більшістю подібних платформ.
  • Кросплатформеність. З Arduino працювати можна хоч на Windows, хоч на Mac OS, тоді як більшість платформ розробляється виключно під Windows.
  • Проста програмна обстановка. Платформа відмінно підходить для новачків, а докладних уроків в мережі безліч.
  • Відкритий ресурс і розширюване програмне забезпечення. Просунуті програмісти можуть без проблем самостійно розширювати під себе ПО (і навіть залізо).

Фізичні компоненти Arduino

Щоб почати пробувати свої сили на платформі Arduino, досить придбати необхідні фізичні компоненти . Підбір заліза буде залежати від ваших цілей в програмуванні. Якщо ви шукаєте натхнення, вам на допомогу завжди готові прийти програмісти з усього світу, які утворили навколо платформи ціле співтовариство.

 

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар