Що таке Linux

Про існування безкоштовної операційної системи Linux чули багато. Людині, далекій від програмування, ця система може здатися чимось складним і недоступним для розуміння. Однак, більшість з нас стикається з нею щодня, не знаючи про цьому. Тому прийшов час розібратися в тому, що ж таке Linux.

linux, що це?

linux   — це операційна система, ядро ​​якої поширюється на безкоштовній основі. Вона складається з ядра системи і набору невеликих програм, що взаємодіють з цим ядром. Само по собі, без програм, ядро абсолютно марно для роботи, але на його основі можна зібрати власну версію операційної системи, дистрибутив. На сьогоднішній день дистрибутивівlinux існує не менше 9000, нові з'являються регулярно.

Ядро початок розроблятися ще в 1991 році Лінус Торвальдс, студентом з Фінляндії. Найперша версія 0.01 була представлена ним 17 вересня 1991 року. Торгова маркаlinux була зареєстрована розробником, але сама назва вибиралося за допомогою призначеного для користувача голосування. Нинішній символ операційної систем, пінгвін Такс був придуманий особисто Торвальдс.

Робочий стілlinux

Було зібрано ядро, але для нього ще не існувало програм. Замість того, щоб писати ПО з нуля, Торвальдс прикрутив до ядраlinux існуючі тоді програми проекту GNU, розробленого Річардом Столлманом для руху вільного ПЗ. З тих пірlinux розширювалася, з'являлися нові дистрибутиви. На базі цього ядра була побудована навіть операційна система Android, популярність якої оскаржити неможливо.

Хто користується операційною системоюlinux

Якщо у вас є пристрій на базі Android, то ви вже ставитеся до користувачівlinux. Операційна система, звичайно, інша, але зібрана вона на основі все того ж ядра. Більшість вбудованих систем вашої домашньої побутової техніки теж працює на базі цього ядра, як і ряд портативних ігрових консолей. Операційна системаlinux часто ставиться на ноутбуки і комп'ютери в якості найпершої. Купівля комп'ютера з встановленимlinux'ом   — відмінна можливість отримати "Робочу конячку" і заощадити.

Операційна системаlinux

Саме збірками операційної системиlinux сьогодні активно користуються:

  • Професійні веб-програмісти.
  • Програмісти-любителі.
  • Будь-які користувачі, комп'ютерні потреби яких вичерпуються сидінням в інтернеті і роботою з рядом основних програм.
  • Користувачі, яким подобається налаштовувати операційну систему під себе, конфігурувати і підганяти.
  • Користувачі, які втомилися від проблем з Windows і хочуть користуватися простою системою, захищеної від вірусів.

По суті, сьогодні працювати з цією операційною системою може кожен. Головне   — підібрати правильний дистрибутив і добре його налаштувати з урахуванням всіх своїх потреб. Чи не підійде система хіба що геймерам, які грають в потужні сучасні ігри, розроблені під платформу PC. Підlinux вже доступні самі різні ігри, але ультрасучасні комерційні йдуть тільки під останні версії Windows.

Дистрибутивиlinux

Щоб почати користуватисяlinux, досить вибрати відповідний вам дистрибутив, встановити і налаштувати його. Але не завжди це просто, тому що дистрибутивів безліч і не на будь-яке залізо вони встають чітко. Немає єдиного певного дистрибутива, який задовольнить потреби кожного користувача, зазвичай вони досить спеціалізовані.

Найбільш оптимальні дистрибутиви для різних цілей:

  • Parrot. Відмінно підійде системним адміністраторам.
  • Fedora. Призначений для користувача варіант, з яким досить просто працювати.
  • Mint. Настільний дистрибутив.
  • CentOS. Серверний дистрибутив.
  • Snappy Ubuntu Core. Гарний для інтернету речей.

Якщо ви готові почати знайомство з ОСlinux не тільки на базі Android, вибирайте відповідний дистрибутив, встановлюйте і налаштовуйте!

Оцініть матеріал
(21 голосів)

Залишити коментар