З програмним режимом ViBand розумні годинники нарешті стануть корисними

Розумні годинники сьогодні — модні високотехнологічні іграшки. Але якщо незабаром вони не почнуть приносити більше користі, чи не подорослішають, то так і залишаться іграшками. Поруч з фітнес-браслетами, більш сфокусованими і зручними, розумні годинники починають все активніше програвати. Але це не означає, що у них взагалі немає потенціалу. Він є. Завдяки залізу, яке вже можна вбудувати, розумні годинники зможуть стати корисними гаджетами, а не просто модними аксесуарами. А для того, щоб їх не спіткала доля колись модних пейджерів, досить акселерометра.

Акселерометр є на всіх розумних годинниках. Він визначає рухи і положення на руці носія. Однак, операційні системи годинників обмежені по частоті реєстрації даних з сенсора до 100 Hz. Дослідники з університету Карнегі Мелон використовували кастомную операційну систему для розгону частоти реєстрації до 4000 Hz. І те, що у них вийшло, може допомогти перетворити модні гаджети в незамінний годинник майбутнього. Технологію назвали режимом ViBand.

Технологія ViBand

З підвищеною чутливістю акселерометр здатен зафіксувати навіть найдрібніші вібрації, що проходять по руці і зап'ястю носія. Таку біо-акустику можна проаналізувати і перевести в дії. Іншими словами, з такою чутливістю розумний годинник зможе розпізнавати пару дюжин різних рухів однією або двома руками. І ці рухи можна буде перевести в операції з програмним забезпеченням і дії поліпшеного управління.

Технологія ViBand

Магія на цьому не закінчується. З тим же самим принципом годинник можна буде навчити розпізнавати об'єкти, які носій тримає в руках. Ну, якщо вони механічні. Ці об'єкти мають унікальні звуки вібрацій, їх можна буде порівнювати з даними, занесеними в базу годинника, а потім визначати. Якщо скомбінувати цей принцип з мікрофоном і відповідним програмним обладнанням, можна буде використовувати розумний годинник навіть як гітарний тюнер.

Спробами модернізувати розумний годинник займалося чимало. Але ViBand виходить першим принципом, що не вимагає значних змін в розумних годинниках. Поки неясно, як розгін акселерометра вплине на тривалість життя батареї, але сам принцип дозволяє припускати, що розумні годинники і правда в найближчому майбутньому зможуть значно перерости фітнес-браслети.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

1 Коментар

  • -RIO-
    -RIO- Неділя, 27 листопада 2016, 21:45

    Очень интересно! Такая технология и правда должна вдохнуть вторую жизнь в умные часы.
    Мои уже лежат второй месяц в тумбочке, просто задолбался их заряжать. Просто не понимаю ради чего. Все есть и все проще делать на смартфоне.

    Коментувати

Залишити коментар