Одного разу ми зможемо спілкуватися через рідкі хімікати

Новий девайс, розроблений в університеті Стенфорда, відправляє цифрові повідомлення без електроніки, використовуючи тільки хімікати, які можна знайти вдома. В майбутньому подібні системи зможуть дозволити зв'язуватися з крихітними девайсами всередині людського тіла. Або вбудовуватися в звичні системи на випадок раптового відключення електроенергії.

Інтригуюча система, заснована на хімікатах, а не на електроніці, створена дослідником Наріманом Фарсадом. Це неортодоксальне і свіже відкриття може надати нам величезну кількість можливостей в питанні відправлення і отримання інформації. На додаток до того, що технологія дешева і бездротова, вона може працювати, не ґрунтуючись на електриці. Отже, вона може активно використовуватися в сферах, де з електронікою виявляються складності: наприклад, під водою або в місцях, де спостерігається надлишок металу.

У загальних рисах, система перетворює зміни Рн в код, використовуючи вібрації кислоти (оцтової) і бази (домашня рідина для миття скла), щоб створити нулі і одиниці. Цього достатньо для того, щоб маленький сенсор упізнав зміни Рн і перекодував їх. І вуаля: бінарний код, створений за допомогою рідини, а не електроніки.

Використовуючи систему, дослідники відправили повідомлення на маленький комп'ютер. Сигнал дійшов до пристрою, що приймає "біти" хімікатів, які переміщувалися між пластиковими трубами і маленьким контейнером з сенсором, що реєструє зміни Рн. Ці зміни перенаправлялись на комп'ютер, який вже перекладав їх у код, що зчитується,  а потім безпосередньо в повідомлення. Саме ці хімікати використовувалися Фархадом багато в чому через їх доступність.

Потенціал цієї системи обмежений тільки нашої фантазією. Використовуватися вона може для того, щоб забезпечувати комунікацію, коли електрики немає через аварію або терористичну атаку. І неважко уявити сценарій, де вчений робить своїй другій половині пропозицію, використовуючи повідомлення через рідину. Систему в кінцевому підсумку можна буде навіть адаптувати під роботу всередині людського тіла, де наноботи зможуть зв'язуватися один з одним або з іншими пристроями, використовуючи рідини.

Концепт знаходиться на ранніх стадіях. Розробники мають ще розібратися з низкою обмежень, наприклад, зрозуміти, як передавати повідомлення на далекі відстані. І знайти способи забезпечення системи енергією. Залишається сподіватися, що проблеми вирішаться, адже система занадто крута, щоб спочити в забутті!

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар