Google представила гігапіксельну арт-камеру

Інститут культури Google — програма компанії, покликана зберігати світові та культурні пам'ятки онлайн — напередодні оголосив новий проект, який дасть можливість користувачам мережі розглядати предмети мистецтва дуже близько. Аж до найдрібніших мазків на картинах. В Google винайшли нову камеру, яка дістала назву "Арт Камера". Цей розроблений за індивідуальним замовленням пристрій, здатний швидко робити знімки в гігапіксельній роздільній здатності.

Камера управляється роботизованою системою. Вона встановлюється перед зазначеною картиною і знімає сотні (або навіть тисячі!) кадрів крупним планом з високою роздільною здатністю. Щоб точно сфокусуватися, пристрій використовує відразу дві системи   — лазерну і ультразвукову. Остання система використовує високочастотні звукові хвилі, щоб обчислити відстань до предмета мистецтва і зайняти найкращу позицію для зйомки. Так, Google підтверджує, що ця система чує також чуйно, як кажан в природі.

Google представляє гігапіксельні арт-камеру

Звичайно, захоплення частин зображення — тільки перший крок. Потім вони повинні бути коректно зведені в єдине ціле. Представники Google повідомили, що у них є все програмне забезпечення, яке дозволить звести розрізнені гігапіксельні знімки в одне повноцінне зображення.

Отримані зображення завантажуються в інтернет. Так люди зможуть розглядати предмети мистецтва так близько, як це тільки можливо. При цьому не зриваючись заради перегляду одного зображення в картинну галерею.

На картинах є багато деталей, розглянути які вийде тільки особисто наблизившись до них. При живому перегляді, наприклад, можна побачити, як імпресіоністи комбінували легкі мазки зі стрімкими лініями так, щоб зображення ставало чіткіше, коли глядач робить крок назад. Наживо можна навіть побачити приховані деталі, такі як захований підпис майстра. З арт-камерою — теж.

За допомогою камери за останні кілька місяців уже було знято близько 1000 зображень для розміщення в мережі. Це не тільки допоможе перенести деталі предметів мистецтва в інтернет, але і дасть можливість музеям поділитися тими крихкими, чутливими до світла і вологості експонатами, які не завжди виставляються.

Сьогодні компанія вже завантажила перші отримані знімки на сайт інституту культури Google. Тепер там можна знайти роботи Ван Гога, Моне, Пікассо, Рембрандта та інших майстрів, вивішені в музеях Австралії, Індії, Нідерландів та інших країн. А подивитися на арт-камеру в дії можна на демонстраційному відео від Google.

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар