FLIR та Movidius створюють найрозумнішу тепловізійну камеру Boson

Незважаючи на свій 38-річний вік, компанія FLIR System, яка випускає мініатюрні тепловізійні сенсори і камери, є визнаним лідером в області комп'ютерного зору. Цього ранку вони представили громадськості свій новий девайс – термографічну камеру Boson.

Це невелика тепловізійна камера, яка може використовуватися для:

    • зйомок теплового відео (яскравий приклад – зір хижака з фільму « Хижак » зі Шварценеггером);
    • розпізнавання облич;
    • відстежування пішоходів (за допомогою тепловізійної камери можна обчислити кількість людей на заданій території, а також відстежити їх пересування).

За допомогою розумних термальних камер можна домогтися багато чого, навіть ефекту на кшталт розкритикованого в Інтернеті “ zoom in ” з серіалу C.S.I.

Крім такої крутої фішки, як зір хижака (хіба хтось до нього байдужий?), мене найбільше цікавлять дві речі, пов'язані з новим гаджетом FLIR: перша – тенденція до мініатюризації термографічного обладнання; друга – наявність процесора, інтегрованого в саму камеру (так званий System-on-Sensor).

Мініатюризація

Розміри Boson в два рази менші, ніж габарити її попередниці (TAU 2), а її вага – в сім разів, і це при вдвічі більшій продуктивності! Зробити таку крихітку FLIR вдалося завдяки співпраці з Movidius, що створила для нової камери 12-ядерний чіпсет Myriad 2.

Попередниця TAU-2 і Boson

Це дозволяє зробити інтеграцію тепловізійного обладнання в « розумні » окуляри (або окуляри доповненої реальності) і шоломи ще більш ефективною, позбавивши їх володарів від необхідності носити на голові величезні потворні конструкції.

System-on-Sensor

Інтеграція процесора прямо в сенсор веде не тільки до зменшення розмірів термальних камер, але і до розширення можливостей такого обладнання. Завдяки наявності 12-ядерного чіпсета Myriad 2 камера Boson може обробляти зображення, здійснювати алгоритми розпізнавання облич і робити все інше в режимі реального часу без необхідності використання інших підсистем і хмарних сховищ.

12-ядерний чіпсет Myriad 2

Без сумніву, новий процесор має свої межі і поки що багато чого ще не вміє, але в найближчому майбутньому потужність IoT-сенсорів напевно підніметься на новий рівень, що значно розширить функціонал нових тепловізійних пристроїв.

Чи є в прогнозах Пітера Діамандіса на найближчі 10 років якась частка правди і чому дорівнює ця частка, поки що залишається загадкою. І нехай винахід нової термографічної камери Boson – лише невеликий крок на шляху до створення просунутих нейронних мереж, які можуть набагато більше, ніж просто записувати інформацію. Але ж навіть крихітний крок на шляху до майбутнього може мати грандіозні наслідки, чи не так?

Оцініть матеріал
(0 голосів)

Залишити коментар