Віртуальні сервера на SSD: розкіш чи необхідність?

Сучасна індустрія сайтостроения вже не мислить себе без невід'ємних компонентів, таких як зручна система управління змістом сайту і зрозумілий і привабливий дизайн із застосуванням різноманітних ефектів. Ці компоненти роблять сучасні сайти дуже зручними для власника і зрозумілими для відвідувача. Але при цьому обсяг займаного сайтом дискового простору росте і росте кількість файлів, які містять весь набір функцій, операндів, зображень і всього іншого, що потрібно для його роботи.

Якщо ми згадаємо сайти 90-х років минулого століття, то це будуть звичайні веб-сторінки з великою кількістю тексту, текстовими посиланнями і невеликими зображеннями або анімацією. Вони займали від декількох сотень кілобайт до декількох мегабайт і дуже швидко завантажувалися, якщо у вас був нормальний за тими мірками інтернет. Сучасні інтернет-ресурси потребують більш швидкій обробці запитів на завантаження даних, саме тому зараз багато хостингові компанії перейшли на використання SSD накопичувачів в своїх серверах. Для більшості користувачів це прекрасний варіант прискорити завантаження сторінок свого сайту або інтернет-магазину.

Віртуальні сервера на SSD

Чим відрізняються VDS на звичайних жорстких дисках від VDS на SSD

Швидкість пошуку і читання інформації на звичайних жорстких дисках залежить від ряду факторів: швидкості обертання шпинделя, обсягу диска, розміру кеша і так далі. Тобто, інформація зчитується головками з обертових магнітних дисків всередині накопичувача. У SSD немає обертових елементів – цей накопичувач є твердотілим. Тобто, одна велика і швидка « флешка ». Саме тому такі накопичувача об'ємом від декількох сотень гігабайт до декількох терабайт встановлюють для віртуальних серверів. Але при цьому віртуальні сервера на SSD, з тими ж характеристиками, за вартістю в 2 рази дорожче, ніж віртуальні сервера на HDD. Це з лишком компенсується продуктивністю: при роботі з дрібними файлами SSD швидше в 50-150 разів, ніж HDD. Безумовно, при читанні або запису якихось невеликих обсягів даних це не помітно, але спробуйте цю операцію з великим об'ємом – різницю помітите відразу.

Скільки коштує віртуальний сервер на SSD

Для прикладу можемо порівняти два схожих тарифу від компанії NetEngi:

VDS на SSD: процесор 4 ядра по 2,4 ГГц, 4 ГБ оперативної пам'яті і 30 ГБ місця на диску – 480 грн/міс;

VDS на HDD: процесор 4 ядра по 2,4 ГГц, 4 ГБ оперативної пам'яті і 60 ГБ місця на диску – 416 грн/міс.

Ми бачимо, що тариф на SSD найдорожче на 64 грн / міс. Але при цьому ви отримуєте в 2 рази менше дискового простору, так як воно дорожче. Такий же обсяг місця на SSD вам обходився б приблизно в 700-800 грн / міс.

Таким чином, неоціненними перевагами віртуальних серверів на SSD є високі показники швидкості запису на і читання з диска, а недоліки – підвищена вартість оренди через більш дорогого накопичувача.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар