Перспективні професії

Ринок IT-сфери зростає стрімкими темпами, фахівці відзначають зростання навіть за умов пандемії. Технічні навички міцно увійшли до різних сфер. Сьогодні аналітики просто зобов'язані знати основи SQL та Python, щоб працювати з масивами інформації, фінансистам необхідно володіти мовою Python (це обов'язкова вимога багатьох компаній навіть для новачків), журналістам доводиться самостійно верстати підготовлені матеріали, а це потребує розуміння основ веб-розробки. Таким чином послуги програміста залишаються затребуваними, і ця тенденція збережеться найближчі 5 років. Ми підібрали для вас список найбільш затребуваних та дефіцитних професій.

Інформаційна безпека

За цим напрямком дефіцит кадрів спостерігається кілька років поспіль. Тестування різних груп службовців та фахівців у сфері інформаційної безпеки виявило серйозні прогалини у знаннях, а це безпосередньо веде до збільшення кількості кіберзлочинів.

Усередині сфери «інформаційна безпека» є кілька затребуваних напрямків:

  • етичний хакер – фахівець виявляє уразливості, які усуває розробник, професія перспективна, добре оплачується;
  • розробка та тестування – фахівці займаються перевіркою надійності додатків, інтерфейсів, програмного забезпечення на етапі розробки, ця професія також дуже перспективна і оплачується на порядок вище за середні зарплати на ринку;
  • спеціалісти з мереж – їх завдання не допустити злом Windows або Linux, для цього мережу потрібно грамотно налаштувати.

Програмісти

Це друга категорія спеціалістів, яких шукають після спеціалістів з інформаційної безпеки. Найбільш популярні співробітники, які вміють писати код на Java. Окрім цього, роботодавці шукають фахівців, які пишуть мовами: C#, PHP, Kotlin, Python та Ruby.

Java-програмісти затребувані на ринку праці

Цікаво знати! Найвищі заробітні плати у програмістів, які володіють мовою Ruby, а найбільша кількість вакансій для Java-розробників, оскільки майже всі програми пишуть саме цією мовою.

PHP-розробники

Ці фахівці займають третє місце у списку найбільш затребуваних професій у IT-сфері. На сьогоднішній день мова PHP найпопулярніша, відповідно, такі програмісти мають великий попит, а конкуренція нижча, ніж на ринку фахівців Python.

PHP - популярна мова програмування

Порада! Якщо ви - досвідчений PHP-розробник, саме час перейти на наступний ступінь і освоїти напрямок FullStack веб-розробника.

Розробники для iOS та Android

Якщо ви підбираєте найперспективнішу професію, яка в майбутньому приноситиме хороший дохід і не втратить своєї актуальності, розробник під iOS та Android – відмінний вибір.

Найнижчий конкурс на вакантні посади розробників для Android – не менше двох осіб. Крім цього, зростає попит на тестувальників – як новачків, так і досвідчених спеціалістів. Великі компанії пропонують своїм співробітникам навчання.

Важливо! Для створення програм на Android, необхідно освоїти Java і Kotlin. У цьому сенсі розробникам для iOS простіше, оскільки їм достатньо знати лише Swift (фірмова мова, запропонована Apple).

Слід зазначити, що iOS – більш перспективна. Після запуску комп'ютерної техніки на фірмовому ARM-чіпсеті, який дозволяє впроваджувати та реалізовувати програми від iPhone, очевидно, що компанія Apple вибудовує єдину, потужну екосистему.

Резюме

IT-сфера розвивається стрімкими темпами. При цьому знання іноземної мови вже не є перевагою, тому що дедалі більше претендентів нею володіють. А ось навички у мовах програмування – це ваші основні переваги.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар