Як створити сайт в інтернеті самостійно

Головним інструментом для просування бізнесу у мережі є вебресурс. Він корисний для будь-якого виду діяльності: як для просування товарів або послуг, так і для створення позитивного іміджевого фону. Можна замовити сайт у вебстудій - зараз дуже багато компаній пропонують свої послуги, але створити його власноруч теж можливо, і зазвичай це значно дешевше. А зекономлені кошти можна вкласти, наприклад, у просування.

Перш за все необхідно продумати мету та структуру майбутнього ресурсу - навіщо він вам і які функції буде виконувати.

Детальна інформація за темою: як створити власний сайт.

Інформаційна: ресурс на певну тематику, що постійно оновлюється. Наприклад новинний сайт населеного пункту, або ж новини на конкретну тему тощо.

Іміджева: сайт, що має на меті створення привабливого репутаційного образу для певного бренду, товарів або послуг. Використовується в основному для просування, рекламування.

Комерційна: сайт має конкретну мету - продати відвідувачеві товар/послуги. Часто такі сайти мають функціонал інтернет-магазину - картки товарів, онлайн-оплату, способи доставляння тощо.

Далі слід визначитись зі способом розробки. Це може бути конструктор сайтів, або CMS - розглянемо найпопулярніші варіанти, оскільки обидва розраховані як на новачків у веброзробці, так і на фахівців з досвідом. Тому тут важливо визначити свій рівень підготовки - від цього також залежить те, скільки часу ви зможете витратити на розробку. Якщо проєкт ще тільки планується і у вас є вдосталь часу - можна навіть самостійно написати сайт у текстовому редакторі за допомогою HTML/CSS, розібравшись з принципами та правилами верстки. Але якщо сайт потрібен “на вчора” - ваші перші помічники це сервіси для створення сайтів.

Сервіси для створення сайтів

Конструктор сайтів - це онлайн/офлайн сервіс, який призначений для створення вебсторінок без знання мов програмування.

CMS (система керування контентом) - програмне забезпечення, що дає можливість створювати вебресурси та керувати ними.

Проте, хоч це і найпопулярніші способи розробки сайтів, вони все ж мають багато суттєвих відмінностей. Щоб розібратися з тим, який з них підійде саме вам, потрібно розглянути кожен з них більш детально.

Конструктори сайтів мають низький поріг входу і розраховані на новачка без досвіду, якому потрібен швидкий старт: мають дуже зручний інтерфейс та набір інструментів з якими легко працювати. На більшості найпопулярніших конструкторів використовується технологія “drag-and-drop” - це можливість перетягувати окремі елементи сайту за допомогою миші та розміщувати їх певним чином. Деякі сервіси мають досить функціональний інструментарій для оформлення, на кшталт повноцінних графічних редакторів. Різноманітні яскраві застосунки, зручні модулі з готовими рішеннями - за допомогою конструктора можна розробити сучасний дизайн та забезпечити сайт необхідними опціями. Однак зазвичай конструктор надає далеко не всі можливості, зокрема це стосується дизайну. Адже вам пропонується шаблон, і змінити його, звісно, можна, та все ж не настільки кардинально, як, наприклад, на CMS. Отже, окреслимо переваги та недоліки середньостатистичного конструктора сайтів.

Переваги

 • Максимально зручний редактор, з яким впорається навіть школяр.
 • Спеціалісти служби підтримки, що допоможуть розв’язати проблеми конструктора та завжди готові дати корисні поради.
 • Можливість реалізувати ресурс за кілька днів, а то й годин, адже шаблон як правило адаптивний, а замінивши на ньому контент, ви вже отримуєте готовий ресурс.
 • Всі функціональні питання вирішуються за вас - хостинг, безпека, навантаження, працездатність тощо.

Недоліки

 • Шаблонність: зазвичай конструктор не дає можливостей для створення ексклюзивного дизайну з багатошаровою структурою.
 • Прив'язка до конкретного сервісу - перенести сайт на іншу платформу не вдасться, потрібно буде створювати новий сайт.
 • Плата за користування - чим кращий функціонал конструктора, тим більше потрібно буде за нього платити. Безкоштовні конструктори підходять хіба що для навчання.
 • Труднощі з просуванням - сайти на конструкторах зазвичай важче просувати, знову ж таки через відсутність певних налаштувань.

Створення сайту за допомогою CMS

CMS - це готовий “двигун” сайту, який дозволяє створити його, а потім розмістити на хостингу та опублікувати у мережі. На сьогодні все частіше CMS-системи розробляють зручний інтерфейс, щоб мати змогу охопити ширшу аудиторію. Поріг входу у CMS дещо вищий, ніж у конструкторів, бажано мати хоча б початкові навички роботи з HTML. Без знань теж можна створити сайт, але він буде дуже простим як у плані дизайну, так і функціональності. Тому не маючи навичок краще вибрати для розробки конструктор сайтів.

Проте, якщо ви маєте достатньо досвіду, CMS відкриває фактично необмежені можливості. Ви можете розширювати як опції сайту, так і функціонал, власне, системи, встановлюючи додаткові плагіни та застосунки. Можна втілити будь-який дизайн, налаштувати під себе все, оскільки зазвичай крім інструментів, на CMS надається також повний доступ до коду. Якщо все настільки круто, чи є недоліки у CMS? Звісно є. Далі зазначимо основні недоліки та позитивні моменти CMS-систем.

Переваги

 • Універсальність - підійде для створення будь-якого типу сайту; гіпермаркети, корпоративні блоги, форуми; також доступні всі можливі гнучкі налаштування дизайну.
 • Можливість змінити хостинг у будь-який час - сайт мобільний, і без проблем може “переїхати”, зберігши форму та всі дані.
 • SEO-оптимізація: можливість написати свої метатеги, перегляд статистики, встановлення додаткових застосунків для просування.
 • Вартість - є повністю безплатні системи, платити потрібно лише за хостинг.

Недоліки

 • Технічні питання ви вирішуєте самостійно - налаштування хостингу, придбання та встановлення домену, безпека сайту, бекапи тощо.
 • Складність у роботі - щоб створити ексклюзивний сайт, знадобиться або вдосталь часу, щоб навчитися, або ж коштів для того, щоб найняти спеціаліста.
 • Відсутність технічної підтримки: хоча в інтернеті є дуже багато інструкцій, мануалів, відеоуроків з порадами, виявляти та виправляти помилки доведеться самотужки.

Створення сайту безкоштовно

Висновки

Щоб визначитись зі способом розробки остаточно, необхідно ще раз зважити плюси та мінуси кожного з них. Подумайте про те, скільки у вас є часу, як швидко потрібно опублікувати сайт і чи можна допрацьовувати його поступово, уже після запуску. Обов’язково обміркуйте свої сили та можливості. Більшість платформ мають тестовий період, тому можна безкоштовно спробувати кожен сервіс і у процесі роботи вибрати найзручніший. Складіть покроковий план реалізації задуманого ресурсу, у якому прорахуйте вартість, складіть бюджет для його створення та просування, окресліть приблизний функціонал, дизайн, цілі і завдання сайту, та ваші очікування від кінцевого результату. Якщо плануєте сайт-візитівку для фотографа - можливостей конструктора буде більше ніж достатньо, якщо потрібен, наприклад, потужний гіпермаркет - краще відразу розробляти сайт за допомогою CMS.

Важливим аспектом для створення вдалого сайту є якісне наповнення. Заздалегідь обміркуйте тексти, підберіть або створіть привабливі зображення - чим більше вдалого контенту, тим легше просувати сайт у пошукових системах. Звісно, все можна замовити у спеціалістів, проте це досить недешево і не завжди стороння людина зможе реалізувати саме те, що потрібно вашому проєктові. Тому краще завдати собі клопоту створити наповнення власноруч.

А вже після запуску не забувайте про адміністрування ресурсу. Оновлюйте контент, слідкуйте за хостингом/оплатою тарифу, доменом, додавайте цікаві та зручні для користувача віджети - у такому випадку сайт допоможе вам досягти усіх поставлених цілей.

Оцініть матеріал
(3 голосів)

Залишити коментар