Як вибрати бюджетний комп'ютер для школяра?

У 2020 році більшість шкіл перейшла на віддалений формат навчання. Потім школярі повернулися в класи, але багато завдань продовжують виконувати за допомогою електронних підручників. В таких умовах учням не обійтися без персонального комп'ютера.

Якщо раніше батьки вважали ПК необов'язковим елементом в навчальному процесі, то тепер перед кожним гостро стоїть питання покупки бюджетного апарату. Розповімо, як вибрати комп'ютер для сучасного школяра. Для яких випадків оптимальним рішенням будуть ноутбуки б/у, а коли для покупки варто розглядати надійні стаціонарні варіанти.

Види комп'ютерів для шкільного навчання

Дитина швидко росте. Якщо для завдань початкової школи досить виходу в інтернет і доступу до інформаційних ресурсів, то в середніх класах вже доводиться самостійно працювати з графікою, а в старших - вчитися 3D-моделювання. Тому краще робити ставку на універсальність пристрою. Щоб центральний і графічний процесори відповідали один одному за потужністю. Батьки, які купують «слабку» техніку в надії захистити дитину від комп'ютерних ігор, в корені не праві.

Стаціонарний комп'ютер

Його головна перевага - можливість апгрейда. В стаціонарний комп'ютер легко встановити додатковий жорсткий диск при нестачі місця. Додати оперативної пам'яті для збільшення продуктивності. Встановити більш потужні процесор і відеокарту, якщо такі потрібні для ігор.

Стаціонарний комп'ютер для навчання

Моноблок

В одному корпусі об'єднує кілька пристроїв. Економить місце, спрощує збірку, виглядає більш естетично і компактно, ніж стаціонарний комп'ютер. Для роботи потрібно тільки підключити мережевий кабель, клавіатуру і мишку.

Ноутбук

Компактний переносний комп'ютер. Гарний тим, що кілька годин працює автономно. Його можна брати з собою, акуратно поклавши в чохол.

Ноутбук для школяра

Коли мова йде про бюджетний варіант комп'ютера, оптимальним буде пошукати хороший б/у ноутбук. Навіть дуже пристойні по забезпеченню моделі, переходячи в розряд б/у, втрачають в ціні не менше половини суми. Тільки купуйте на перевірених сервісах. Наприклад, ноутбуки на сайтах оголошень виставляються на продаж з усієї України. Тобто ви бачите всі поточні пропозиції, фото і опис моделей, можете списатися з продавцем з питань, що цікавлять.

Існують ще недорогі і малопродуктивні портативні нетбуки. А також компактні стаціонарні неттопи, призначені для невимогливих програм і додатків. Вони теж справляються з традиційними для школяра дорученнями, але не підходять для вирішення більш «просунутих» завдань.

Оцініть матеріал
(6 голосів)

Залишити коментар