Книги-«гачки», які ти з задоволенням прочитаєш до останньої сторінки

Книги, від яких ти будеш плакати, сміятися, обурюватися та радіти, зцілюють душу та приносять справжній катарсис. Вони – ніби незвідана чиста річка, у воду якої хочеться поринути з головою. Така література після прочитання не просто поселяється на полиці – вона поселяється в серці та зігріває його теплом.

Розумні книги про смисл життя завжди вражають нас своєю глибиною. Саме таким є славнозвісний роман Мілана Кундери «Нестерпна легкість буття». Вже одна його назва змушує замислитися: чи є наше буття таким легким і, що головне, чи приносить ця легкість втіху? Нерідко, спостерігаючи за своїми знайомими, ми можемо припускати, що вони живуть дуже гармонійно та комфортно. Проте поверхнева легкість може приховувати за собою скандали, стреси чи брехню. Так само герої книги, виглядаючи щасливими людьми, насправді тонуть у зрадах та нещирості. Їм необхідно розібратися в собі, провести довірливу розмову, а головне – їм необхідна надія.

Саме надію дарує книга Ельчіна Сафарлі «Дім, де жевріє світло». Вона вчить нас не здаватися і мотивує вірити, що десь обов’язково є дім, в якому нас чекають, аби зігріти. Таку літературу треба читати тим, хто готовий опустити руки через проблеми. Втім, мотивують і більш суворі книги.

Приклад цьому – видання Айн Ренд «Атлант розправив плечі». Воно розповість читачам про зародження важкої індустрії та залізниць у США. Ця книга про людей, котрі стояли біля витоків даних процесів. Вони мали дуже важкі завдання, однак не здавалися й вибудовували того гіганта, якого ми знаємо нині. Така література завжди виходить у топ та стає бестселером.

До бестселерів слід віднести і книгу Дена Брауна «Джерело». На цей раз автор інтелектуальних романів торкається проблеми походження людини. Як завжди карколомно закручений сюжет, наявність таємних конспірологічних сил, котрі шкодять головним героям, відомості зі стародавньої історії не залишать читача байдужим.

Втім, треба зазначити, що цікаві книги не обов’язково торкаються лише глобальних тем. Це може бути й життя однієї людини, але описане дуже тонко та майстерно. Таким є твір Катажини Грохолі «Г'юстоне, у нас проблеми». Його головний герой – дещо наївний 30-річний чоловік, який постійно потрапляє в кумедні та трохи дурні ситуації. Втім, він не здається. Легкий гумор та іронія роблять книгу прекрасною для родинного читання.

Дуже цікавим є й роман Елізабет Гілберт «Місто дівчат». Він описує яскраве життя Нью-Йорка напередодні Другої Світової війни, в якому за богемними вечірками та свободою часом ховалися болісні пошуки самого себе. На долю головної героїні випало багато випробувань, але їх вона проходитиме дуже гідно.

Так само, до речі, як і Галя з книги Люко Дашвар «#ГАЛЯБЕЗГОЛОВИ», яка втратила кар’єру, коханого, друзів, проте не зламалася. Жіноча доля подекуди буває дуже й дуже нелегкою. Пройти її з гідністю – чи не найскладніше завдання. Так, за своє місце під сонцем ще доведеться поборотися головній героїні книги Фере-Флері Крістін «Дівчина, яка читала у метро». Замкнута й самотня, вона живе у власному світі, але що станеться, коли в цей світ загляне кохання? Цей та інші прозові твори обов’язково сподобаються читачам.

Популярні прозові твори

Користуються популярністю і книги про негідників, зокрема – ті, котрі стосуються вторгнення Росії на територію України. Ми засуджуємо російського агресора та пишаємося нашими захисниками. Їм, зокрема, присвячене видання «Останні посмішки Іловайська». Воно наповнене глибокою силою та патріотизмом.

Оцініть матеріал
(1 Голосувати)

Залишити коментар