З'ясовуємо основні типи серверів

При створенні IT інфраструктури підприємства важливо приділити належну увагу серверу. Таке обладнання, без перебільшення, є ключовою ланкою, без якої неможливо забезпечити безперебійну роботу комп'ютерної техніки. Адже сервер управляє бізнес процесами компанії. Тому без підтримки його в робочому стані не можна досягти стабільного доступу до Інтернету; баз даних бухгалтерських програм, наприклад, 1с; організувати надійну комунікацію персоналу з партнерами і замовниками.

Тому налагодження та обслуговування серверів - пріоритетне завдання, яке досвідчені керівники підприємств довіряють професіоналам зі спеціалізованої комп'ютерної компанії. На практиці важко підшукати власних співробітників з відповідним рівнем кваліфікації, які б впоралися з його налаштуванням і управлінням, а також оперативно вирішували проблеми, що виникають. Сервери бувають різних типів - кожен з них призначений для виконання певних завдань. Давайте з'ясуємо, які сервери існують, і якими особливостями відрізняються.

Налаштування і обслуговування серверів довіряють лише професіоналам

9 типів серверів

Сьогодні використовуються 9 типів такого важливого і технічно складного обладнання.

Файл-сервер

Такий пристрій забезпечує централізоване зберігання даних. До нього отримують доступ ПК і ноутбуки, об'єднані в локальну мережу підприємства. Головні функції такого сховища:

 • надійно берегти всю записану інформацію;
 • забезпечувати стабільний доступ до файлів;
 • при пошкодженні повністю відновити файли.

Сервер бази даних

Пристрій являє собою не просто сховище, а в більшій мірі обладнання для обробки інформації. Після отримання запиту від клієнта відбувається:

 • вилучення даних;
 • потім вони обробляються;
 • далі виконується їх структуризація і зміна.

Управління роботою здійснюють спеціальні системи. Найбільш популярні - MS SQL Server, Oracle, MySQL. Суттєвими для правильного використання параметрами такого обладнання є потужність і можливість масштабування.

Принт-сервер

Дає можливість друкувати документи на одному принтері з декількох ПК. Пристрій приймає запити на отримання відбитків, вибудовує їх відповідно до черговості отримання і здійснює відправку на друк. Головна перевага - не потрібно купувати принтер для всіх ПК і ноутбуків, що економить гроші на їх придбання і звільняє простір в приміщенні офісу.

Сервер робочої групи

Таке обладнання виконує безліч функцій - фактично в одному пристрої об'єднані різні сервери: файловий, додатків, бази даних, принт-сервер і факсовий, mail server і інші. Він відкриває або, навпаки, обмежує доступ до файлів згідно переданих користувачам прав. Як правило, використовується у випадках, коли у внутріфірмову мережу з'єднані до 20 комп'ютерів.

Різні типи серверів призначені для виконання різних завдань

Контролер домену

Без перебільшення, ключова ланка в локальній мережі з ієрархічною структурою. Це - головний комп'ютер домену, що забезпечує загальне управління обліковими записами ПК і користувачів. Такий контролер грає важливу роль в створенні інфраструктури мережі великих підприємств. Додатково він в змозі виконувати функції файлового і принт-сервера.

Поштовий сервер

Mail server розпізнає адреси вхідних e-mail та інших повідомлень і розподіляє їх по поштових скриньках, відправляє вихідну кореспонденцію, забезпечує внутрішню комунікацію співробітників компанії. Такий сервер має бути оснащений надійними системами фільтрації від спаму, обмеження доступу сторонніх осіб, захисту інформації.

Сервери FTP

Таке обладнання служить для переміщення файлів, які запитують звичайні файлові менеджери. Використовується File Transfer Protocol. Сервери FTP здатні:

 • сортувати файли за типом і місцем знаходження;
 • забороняти доступ до даних;
 • забезпечувати можливість спільно використовувати їх в мережі.

Проксі-сервер

Пристрій служить для забезпечення безпечного виходу в Інтернет, захисту від зовнішнього несанкціонованого доступу, обмеження переходу на деякі сайти. Виступаючи в ролі «сталкера» між користувачами локальної мережі і всесвітньою павутиною він додатково;

 • враховує і економить трафік за допомогою стиснення даних;
 • забезпечує кешування;
 • анонімізує доступ.

Сервер web-додатків

Такий окремий комп'ютер забезпечує користувачам мережі доступ до сайту компанії. Його завдання - правильно і оперативно відображати статичні або динамічні сторінки. Також в його функції входить протистояння мережевим атакам, недопущення злому ресурсу.

Оцініть матеріал
(2 голосів)

Залишити коментар